TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Talebe Eğitimi Üstlendirme

Talebe Eğitimi Üstlendirme

Üstlendirme Nedir?

Yurtdışında hafızlık ve İslâmi ilimleri okuyan talebelerimizin eğitim masraflarını üstlenmek isteyen, böylece bir alim, bir hafız yetiştirmek temennisinde bulunanlara bu hayırlı işte bir imkan sunmaktır. 

Hangi Ülkelerde Medrese Faaliyeti Vardır?

Bugün Moritanya, Senegal, Gine, Mali, Gana, Burkina Faso, Nijer, Benin, Nijerya, Fildişi Sahili, Kosova, Sudan, Etiyopya (Habeşistan), Somali, Kenya, Uganda, Tanzanya, Kazakistan, Kırgızistan, Pakistan, Hindistan, Kamboçya, Malezya, Endonezya, Filipinler, Güney Kore, Meksika, Çad, Bosna Hersek, Sırbistan, Gürcistan, Azerbaycan ve Sri Lanka başta olmak üzere toplam 40 ülkede 80 medresemiz bulunmakta olup, medreselerimizin sayısı artmaktadır. Projemiz vasıtasıyla adı geçen ülkelerdeki binlerce talebemizin ve bu ilimleri tahsil etme niyetinde olan binlerce potansiyel talebenin faydalandırılması planlanmıştır. Toplamda 55 ülkede eğitim ve insani yardım çalışmaları yapan İDDEF, 40 ülkede 100 eğitim merkezi ve 80 medresede 10 bini aşkın talebeye desteklerinizi yıl boyunca ulaştırmaktadır.

Bir Talebenin Aidatını Nasıl Üstlenebilirim?

Talebelerimizin aidatını üstlenmek isteyen hayırseverler, internet sitemizden, Genel Merkezimizden, Fatih Çarşamba, Sultangazi, Başakşehir, Sultanbeyli ve Ümraniye ile birlikte 32 ilimizdeki temsilciliklerimize bizzat gelerek veya da telefon vasıtasıyla başvuru formu doldurduktan sonra, istedikleri sayıda talebeler tahsis edilerek bilgileri paylaşılır. 


Talebenin Eğitim ve Gelişim Bilgileri Gönderiliyor mu?

Üstlenilen talebenin 6 aydan 6 aya talebenin eğitim ve gelişim bilgileri sistemde bulunan telefon numaranıza ya da bağışçının isteği üzerine e-mail yoluyla gönderilir. Ayrıca bağışçımız iddef.org web sitemiz ya da telefonuna indirdiği mobil uygulamalarımızdan üstlendiklerim menüsünü tıklayarak aktif ve geçmiş dönem üstlendiği talebe bilgilerini anlık görebilir. 

iddef-talebe-aktif-üstlenme-bilgisi

Aidat Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Aidat ödemeleri aylık, 3 aylık, yıllık, 2 yıllık veya 3 yıllık olarak makbuz karşılığı elden, bankadan, internetten yahut PTT'den yapılabilir. Banka, internet ve PTT üzerinden yapılan ödemelerde “TALEBE” notu açıklama kısmına kesinlikle düşülmelidir.


Bir Talebe Aidatı Ne Kadardır?

Hafızlık ve şer-i ilim tahsil eden bir talebenin eğitim aidatı, 1 ay için 400 TL olup, tahsil süresi 2 ila 5 yıldır.

Kim bilir belki gelecekte, çığır açan Fatih ve Fatihlerinden biri belki de sizin eseriniz olacaktır. Neden olmasın?

İDDEF-Talebe-2024-fiyat


İDDEF-talebe-üstlendirme-SMS

Talebe üstlenen bağışçımıza anlık olarak bilgilendirme ve Talebe Eğitim Raporu belirli periyotlarda gönderilir.