TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Sultan Mahmud Gaznevi Mescidi

Sultan Mahmud Gaznevi Mescidi

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) dünyanın her köşesine ücretsiz İslami eğitim ve insani yardım çalışmaları ulaştırmak için özverili ve istikrarlı çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda hayırseverlerin bağışlarıyla Afrika’dan Asya’ya Ortadoğu’dan Balkanlar’a kadar geleceğe eser bırakan İDDEF, Afganistan’da yıllardır devam eden iç karışıklıklardan mağdur olan kardeşlerimiz için gıda, su, barınma, giyim gibi birçok kategoride insani yardım çalışmaları yaparken, insanların ibadetlerini rahatça yapabileceği ve İslami eğitim alma olanağına kavuşabileceği cami yapmak için de harekete geçti.

iddef-gazni-medrese-cami (1)
Sultan Mahmud Gaznevi Mescidi inşaatındaki çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. Bir tuğla da siz koyarak sadaka-i cariye hükmündeki kalıcı eserlere destek olabilirsiniz.

İDDEF, Afganistan’nın “Gazne” şehrinde hayırseverlerin desteğiyle inşasına başladığı camiyle bölgedeki savaş mağduru insanların ibadetlerini rahat ve huzur içinde gerçekleştirmesini hedefliyor. Siz de ilk kazmanın vurulduğu ve hummalı bir çalışmayla yapımı devam eden caminin duvarında çatısında veya bahçesindeki bir ağacında izinizin olmasını sağlayarak geleceğe eser bırakabilir, Afganistanlı kardeşlerimize umut olabilirsiniz.

iddef-gazni-medrese-cami (2)