TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Sondaj Makine Transferi

Ne

Nijer’e sondaj makine transferi. İDDEF olarak yoğun su kuyuları açtığımız Batı Afrika’da daha sürdürülebilir bir çözüm amacıyla sondaj kuyu açma makinemizi Nijer’e götürmeyi planlıyoruz.


Nasıl

Bu aşamadan sonra kalan diğer kısmı bağışçılarımızın yardımı ile tamamlayıp makineyi çalışmalarımızın bulunduğu Nijer’e transfer etmeyi hedefliyoruz. Diğer taraftan ilerleyen süreçte sondajlı kuyularımızı arttırmayı istiyoruz. Bu vesile ile bundan sonraki su kuyuları stratejimizi Batı Afrika’da çalışmalarımızın olduğu bölgelerde yeni sondaj operasyon merkezleri kurma üzerine geliştirmeyi planlıyoruz.


Neden

Kurulduğumuz günden bu yana İDDEF olarak insanların ahiretini düşünerek faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bu anlamda en büyük önceliğimiz İslami Eğitim. Ancak faaliyetlerde bulunduğumuz ülkelerde insanların İslami eğitime zaman ayırabilmeleri için temel ihtiyaçlarını karşılamaları gerekiyor. Bu yüzden bu ülkelerde özellikle sürdürülebilir olmasına dikkat ederek temel ihtiyaçların karşılanmasına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Su kuyusu bunlardan birisi. El ile açılan kuyular bölge halkının ortalama 5 yıllık su ihtiyacını karşılıyor. Bu büyük oranda bizim çabamıza ve tamirleri üstlenmemize bağlı. Ancak daha sürdürülebilir projeler için sondaj makinesi ile açılan su kuyuları uzun vadede daha çok verim alınmasına imkân sağlıyor. Bu yüzden tekrar etmek gerekirse yaptığımız projelerin sürdürülebilir olmasına dikkat etme ilkesi ile su kuyusu operasyonlarımızın tamamını sondaj makinesi ile açılan su kuyularına dönüştürmeyi hedefliyoruz.


Nerede

Sondaj makinemizi Nijer’e götüreceğiz. Burada kuracağımız merkez ile sondaj su kuyuları açma konusunda kalifiye eleman yetiştirerek, Batı Afrika’daki operasyonlarımızı bu ekipler ve daha sonrasında envanterimize ekleyeceğimiz yeni makineler ile sürdüreceğiz.


Ne zaman

Sondaj Makinemiz Mart 2018 itibariyle kullanıma hazır olacak. Bu tarihten sonra en kısa sürede Nijer’e transfer etmeyi hedefliyoruz.