TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Ramazan Bereketi Yüzbinlerce Yüzde Tebessüm Oldu

Ramazan Bereketi Yüzbinlerce Yüzde Tebessüm Oldu
İDDEF, “Sofrada Tuzun Olsun” sloganıyla hayırseverlerin bağışlarını ramazan ayı boyunca 33 ülkedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak, muhtaç kimselerin yüzünü güldürdü.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) ‘Sofrada Tuzun Olsun’ sloganıyla gerçekleştirdiğimiz 2019 Ramazan yardım çalışmaları kapsamında hayırseverlerin desteğiyle binlerce yoksulun kapısını çalarak ramazan sevincini yaşattık. Hayırseverlerin zekat, fitre, fidye, ramazan kumanyası, iftar ve bayramlık kıyafet bağışlarını Afrika, Asya, Orta Doğu ve Balkanlar'daki 33 ülkede medreselerdeki ilim talebeleri ve ihtiyaç sahiplerine teslim ettik.

450 Bin Kişilik İftar Sofrası Kuruldu

Bu yılki ramazan çalışmalarını "Sofrada Tuzun Olsun" sloganıyla tamamlandık. 33 ülkede 450 bin kişiye kardeşlik bilincinin pekiştirilmesi amacıyla hayırseverlerin desteğiyle iftar verdik. Ramazan'ın bereketiyle ümmet iftar sofraları, Kosova’dan Burkina Faso’ya, Gine’den Meksika’ya, Kırgızistan’dan Filipinler’e, Yemen’den Güney Kore’ye kadar dünyanın dört bir yanına uzandı. 

iddef ramazan iftar sofrası 2019

Ekiplerimiz, bağışçıların, zekat, fitre, fidye, sadaka, iftar, ramazan kumanyası yardımlarını gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak, ramazan bereketini yoksul ve mazlum coğrafyalara taşıdı. Çalışmalar kapsamında, 32 bin kumanya ve 35 bin zekat yoksul, talebe ve yetime ulaştırdık. Suriye, Yemen ve Gazze gibi acil yardım bölgelerinde ise 56 bin kişiye zekat, fitre, gıda kolisi ve sıcak yemek dağıtarak, iftar verdik. Her yıl olduğu gibi bu yıl da medreselerde eğitim alan talebelere ve muhtaç çocuklara bayramlık kıyafet hediye edilerek bayramın mutluluğunu yaşattık.

iddef ramazan yardımı 2019 filistin

Mobil İftar Araçlarıyla Sıcak Yemek Ulaştırıldı

İDDEF olarak, ilk kez bu yıl faaliyete geçirdiğimiz uygulamayla Afrika’nın çeşitli bölgelerindeki muhtaç kimselere mobil iftar araçlarıyla sıcak yemek ulaştırdık. Batı Afrika Ülkesi Gine’de bulunan Mahmud Ustaosmanoğlu Külliyemiz içindeki II. Abdülhamid Han Camii’nde Ramazan ayı boyunca talebe ve ihtiyaç sahiplerine iftar yemeği verdik ve iftar vakti yolda kalan kimselere ise iftariyelikler dağıttık. Hummalı bir hazırlığın ardından yollara çıktığımız mobil iftar araçlarıyla çeşitli bölgelerdeki 700 muhtaç aileye her gün sıcak yemek ulaştırdık.

gine iddef ramazan mobil iftar aracı

142 Yeni Su Kuyusu Açıldı

Ramazan yardımlarıyla sınırlı kalmayarak, susuzluğun en fazla hissedildiği ve temiz suya erişmede zorluk çekildiği Afrika ve Asya'da "Damlaya Damlaya Umut Olur" kampanyasına da hız verdik. Hayırseverlerin bağışlarıyla, 142 yeni su kuyusunu hizmete alarak kardeşlerimizi suya kavuşturduk. 

iddef ramazan 2019 su kuyusu açılışı

Bağışlar Yıl Boyunca İhtiyaç Sahiplerini Sevindiriyor

İDDEF olarak, Ramazan'dan sonra da çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. İslami eğitim ve insani yardım faaliyetleriyle birlikte mescit, medrese, su kuyuları, acil yardım ve kurban gibi hizmet alanlarında projelerimizi sürdüreceğiz. Kıymetli bağışçılarımızın yıl boyunca emanet ettiği bağışları yurt dışındaki talebe ve muhtaç kimselere ulaştıracağız. 

iddef ramazan 2019 bayramlık kıyafet

Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerini sevindiren bağışçılarımıza teşekkür ederiz. Rabbimiz hayırlarımızı kabul buyursun, razı olsun.

iddef 2019 ramazan
İDDEF, 2019 Ramazan çalışmaları kapsamında Afrika, Asya, Orta Doğu ve Balkanlar'da 32 bin adet kumanya dağıttı.

iddef gine sıcak yemek iftar dağıtımı
Gine'nin başkenti Konakri'deki Rotama Dispanser bölgesinde yaşayan çoğu engelli olan kardeşlerimize her gün mobil iftar araçlarıyla iftar saatinde sıcak yemek dağıtıldı.

iddef gazze filistin 2019 ramazan çalışması
Orta Doğu'nun zulüm ve yoksulluk içindeki ülkesi Filistin'deki Gazzeli kardeşlerimize fitre, zekat, kumanya ve sıcak yemek dağıtımı yapıldı. Mazlum kardeşlerimiz, bağışçılara hayır duasında bulundu.

iddef ramazan zekat fitre
Hayırseverlerin zekat, fitre ve fidye bağışları Ramazan ayı boyunca bizzat elden teslim edildi.

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU