TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Ramazan Bereketi Yemen'de Yüzleri Güldürdü

Ramazan Bereketi Yemen'de Yüzleri Güldürdü
İDDEF, yardımlaşma ve dayanışma ayı olan Ramazan’da acil kriz bölgesi durumundaki Yemen’de hayırseverlerin desteğiyle kumanya ve iftar yemeği dağıtıyor.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu’nun (İDDEF) ‘İyiliğe Dokun’ sloganıyla 33 ülke 106 bölgede sürdürdüğü Ramazan 2020 çalışmalarında ağırlık verdiği ülkelerden bir tanesi Yemen oluyor. Dünyanın en fakir ülkeleri arasında yer alan Yemen'de iç savaş nedeniyle büyüyen insani kriz ciddi boyutlara ulaşırken, insanların güvenli gıdaya ulaşmaları çok zor oluyor.  

iddef-yemen-ramazan-2020

Yemen’de yerel görevlileriyle Ramazan çalışmalarını sürdüren İDDEF, savaş mağduru kimselere hayırseverlerin bağışlarıyla hazırlanan kumanya paketlerini dağıtıyor. Savaştan etkilenen Yemenlilerin acılarını bir nebze de hafifletmeyi amaçlayan İDDEF, Ramazan ayının bereketiyle hem yüzleri güldürüyor hem de paylaşmanın güzelliğiyle evlerde ocakların kaynamasına vesile oluyor.

iddef-yemen-ramazan-2020-1

Yemen'de en temel ihtiyaçlardan bile mahrum yaşayan mülteci ailelerle iftar yemeğini paylaşan İDDEF, savaş sebebiyle engelli kalan engelli, yetim ve mazlum aileler için hazırlanan iftar yemeklerini ev ev teslim ederken, derme çatma yapılarda yaşamını sürdüren Yemenlilere dağıtıyor. Ramazan ayının bereketi Yemenli kardeşlerimizi rahatlatırken, İDDEF kumanya, zekat ve adak kurban etlerini ulaştırmaya devam ediyor.

iddef-yemen-ramazan-2020-engelli

Siz de Yemenli Müslüman kardeşlerinize yardım elinizi ulaştırmak, savaşın yaşattığı acıları dindirmek isterseniz bağışlarınızı "www.iddef.org" internet sitesi üzerinden online olarak, ilgili hesap numaralarına "EFT/havale" yoluyla ya da "0212 621 00 65" numaralı telefondan detaylı bilgi alınarak yapabilirsiniz. Ayrıca RAMAZAN veya İFTAR yazıp 7230'a sms göndererek 10 TL bağışta da bulunabilirsiniz.

iddef-yemen-ramazan-2020-2

iddef-2020-ramazan-iyilige-dokun-afis

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU