TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Proje

Peygamber Efendimiz’in (S.A.V) göstermiş olduğu usulde eğitimi sürdürerek hoca yetiştiren yegâne kurumlar ise medreseler. Eğitime muhtaç kimselerin düzgün eğitim alabilecekleri bir Medrese bu bölgelerde yaşayan insanların hayatlarını değiştirebilir. Bu sebeple çalışma yaptığımız ülkelerde Ehl-i Sünnet medreselerini ihya etmek ve yeni medreseler açmak için çalışmalar yapıyoruz.


İslami eğitimin ekonomik, sosyal ve siyasi problemler yüzünden geri plana atıldığı coğrafyalarda, misyonerler, sapık görüşlü mezhepler ve terör sempatizanı uç gruplar bu açıktan yararlanarak Müslüman toplumların içine sızmaya çalışıyor. Bu faaliyetler sebebi ile son 10 senede, yüzyıllardır düzgün bir İslam anlayışı ile birlik ve huzur içinde yaşayan Müslümanlar arasında terör, şiddet ve mezhep kavgaları had safhaya çıkmış durumda. 


Batı Afrika ülkesi Gine'nin Başkenti Konakri'de inşa edilen 2. Abdulhamid Han Camii

Günümüzde 187 milyon Müslüman çocuk kendi dinini öğrenme imkanına sahip değil. Bu rakam Dünya’da ki her iki Müslüman çocuktan birinin İslami eğitimden yoksun olduğu manasına geliyor. Çoğu kırsalda ve çok zor şartlarda altından yaşayan bu çocuklar, sapkın görüşler ve misyonerlik faaliyetlerinin hedefi durumunda. Cehalet ve fakirliğin pençesinde ki Müslümanlar kolayca kandırılarak İslam’dan uzaklaştırılıyor, savaş, bölücülük ve teröre alet ediliyor.


Tüm bu problemlerin çözümü İslam’ın doğru öğrenilmesi yolundan geçiyor. İslami en iyi şekilde bilen ve öğretecek olan kişiler, elbette ki bu işin eğitimini almış olan hocalar, Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) göstermiş olduğu usulde eğitimi sürdürerek hoca yetiştiren yegâne kurumlar ise medreseler. Eğitime muhtaç kimselerin düzgün eğitim alabilecekleri bir Medrese bu bölgelerde yaşayan insanların hayatlarını değiştirebilir. Bu sebeple çalışma yaptığımız ülkelerde Ehl-i Sünnet medreselerini ihya etmek ve yeni medreseler açmak için çalışmalar yapıyoruz.