TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Nijeryalı Miniklerin Sünnet Heyecanı

Nijeryalı Miniklerin Sünnet Heyecanı
İDDEF, ‘Nijerya Sünnet Projesi’ kapsamında 50 Müslüman çocuğu bağışçılarının desteğiyle sünnet ettirdi.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) İslami eğitim ve insani yardım çalışmalarıyla birlikte hem ekiplerinin sahada yaptığı araştırmalar hem de bölgeden gelen ihtiyaç raporlarına göre projeler hazırlamaya devam ediyor. Bu kapsamda hazırlanan projelerden bir tanesi de ‘Sünnet Projesi’ olurken Nijeryalı minikler erkekliğe ilk adımı atmanın heyecanını yaşıyor.

iddef Nijeryalı Miniklerin Sünnet Heyecanı

Batı Afrika ülkesi Nijerya'nın Kano şehrinde İDDEF tarafından düzenlenen organizasyonda 50 Müslüman çocuğun sünnetleri gerçekleştirildi. Çocuklar ehil doktor ve sağlık mensupları tarafından uygun şartlarda sünnet edilirken proje kapsamında ilaç, taşıma, yemek ve geleneksel sünnet kıyafeti sağlandı.

iddef Nijeryalı Miniklerin Sünnet Heyecanı

Kano Emiri Dr. Muhammadu Sanusi'nin de katıldığı sünnet töreninde çocuklara hediyeler verilirken, projeden oldukça memnun kalan Müslümanlar Türkiye’ye ve İDDEF’e teşekkürlerini iletti.

iddef Nijeryalı Miniklerin Sünnet Heyecanı

Nijerya’da 2018 yılında hayata geçirilen ‘Sünnet Projesi’ ile ihtiyaç sahibi bölge halkındaki erkek çocuklar sünnet oluyor. Kano’daki Müslümanların önemli ihtiyaçlarından biri olan sünnet töreninin belirli takvim şeklinde devam etmesi planlanıyor.


İDDEF, 2017 yılından bu yana Nijerya’da su kuyuları açarak, Kurban organizasyonu ve Ramazan yardım faaliyetleri ile birlikte eğitim çalışmaları gerçekleştiriyor.

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU