TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Müceddid Mahmud Ustaosmanoğlu Medresesi

Müceddid Mahmud Ustaosmanoğlu Medresesi

Afganistan Köy Medreseleri

Afganistan’ın imar, ihya ve kalkınma sürecini 12 eyalette eğitim, kültür, sağlık ve altyapı alanlarında hizmete giren ve girecek olan 30 kalıcı eser ve 22 su kuyusu projesiyle destekleyen İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), şimdi de köylerde açacağı medreselerle eğitimden uzak kalan çocuklara ücretsiz imkanlar sunacak. İlk köy medresesini Ninganhar bölgesinde açmayı hedefleyen İDDEF, köy medreselerini kaliteli ve ferah bir yapıda 235 metrekare kapasite büyüklüğünde 150 kişinin eğitim-öğretim görebileceği 5 ayrı sınıftan oluşacak şekilde tasarladı. Siz de ibadet ve eğitim imkânının en güzel şekilde hayat bulacağı kalıcı eserlere destek verip Afgan kardeşlerimizin yanında olarak zorlukları aşmalarına yardımda bulunabilir, eğitimli bir birey olarak ülkesinin ilerlemesi ve hayat bulmasına katkı vermelerine vesile olabilirsiniz.


Afganistan’daki Köy Çocuklarına Umut Olalım

5-14 yaşlarında 2 milyon Afgan çocuk hayatta kalmak için çalışırken, 10 milyon çocuk ise hayatta kalmak için insani yardıma ihtiyaç duyuyor. Bu kapsamda harekete geçen İDDEF, ilk günden bu yana devletimizin Afganistan’a yönelik başlattığı "İyilik Trenleri" yardım kampanyasına insani yaşam malzemeleriyle destek olurken diğer yandan ise ülkenin imar ve ihya sürecinde yer alarak eğitim çalışmaları yapıyor. Savaştan ve işgalden çıkan Afganistan’ın her şeye ihtiyacı varken, özellikle ilerlemesi, gelişmesi ve geleceğe emin adımlarla yürümesi için eğitim gereksinimlerinin karşılanması gerekiyor. Süreci 12 eyalette 52 tesis inşa ederek destekleyen İDDEF, şimdi de Köy Medreseleri projesiyle Afganistan’daki köy çocuklarına umut oluyor. Hayırseverlerin desteğiyle köylerde medrese inşa etmeye başlayan İDDEF, özellikle şehirlere gelme imkanı olmayan çocuk ve gençlerin köylerine medrese inşa ederek eğitim almalarını sağlıyor.


Siz de Destek Olun Bir Kardeşiniz Eğitimle Hayat Bulsun

Siz de bu projeye destek vererek, Afganistan’daki köylerde yaşayan kardeşlerimizin inşa edilecek medreselerde ücretsiz ve kaliteli hizmet almasını sağlayabilirsiniz. İlgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla ya da şube merkezlerimiz ile temsilciliklerimize gelerek bağış yapabilirsiniz. Ayrıca 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezimizi arayıp detaylı bilgi alarak da yardımda bulunabilirsiniz.