TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Müceddid Mahmud Ustaosmanoğlu Camii

Müceddid Mahmud Ustaosmanoğlu Camii

Afganistan Yol Kenarı Mescitleri

Kadim İslam yurdu Afganistan’da işgalin sona ermesiyle iç karışıklıklardan kurtulma ve yeniden istikrar hedeflemesiyle başlayan sürece büyük destek veren İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), acil yardım çalışmalarından eğitime, sosyal faaliyetlerden barınma ve gıdaya kadar her alanda yardım yapıyor. 


Kalıcı eser çalışmalarıyla Afganistan’ın adeta yarınlarını inşa eden İDDEF, insanların ibadetlerini rahatça yerine getirebileceği birçok bölgedeki yol kenarında mescit yapmak için de harekete geçti. Özellikle Müslüman bir ülkede insanların yol kenarlarında ibadetlerini rahat ve temiz bir şekilde yapmalarını sağlayacak ve ülke sathını kapsayacak bu anlamlı proje Afganistan için büyük önem arz ediyor. Bu vesileyle her biri toplam 350 metrekare alan içerisinde 200 metrekare camii 150 metrekare açık alan  şeklinde olacak ve aynı anda 250 kişinin ibadet yapma imkânına sahip olacağı bu güzel yapılara bir tuğla da siz koyarak sadaka-i cariye hükmündeki kalıcı eserlere destek olabilirsiniz.


İDDEF, Afganistan’nın birçok şehrini birbirine bağlayan yol kenarlarında hayırseverlerin desteğiyle inşasına başladığı mescitlerle Müslümanların ibadetlerini rahat, temiz ve huzur içinde gerçekleştirmesini hedefliyor. 


Siz de bu anlamlı projeye destek vererek, Afganistan’da yaşayan ya da ülkeye yolu düşmüş kardeşlerimizin istifade edeceği yol kenarı mescitlerin yapımına vesile olabilirsiniz. İlgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla ya da şube merkezlerimiz ile temsilciliklerimize gelerek bağış yapabilir, ayrıca 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezimizi arayıp detaylı bilgi alarak da yardımda bulunabilirsiniz.