TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Âlim Buluşmaları

Âlim Buluşmaları
İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak “Âlim Buluşmaları” kapsamında yurtdışından bizleri kırmayarak programımıza iştirak eden Şeyh Babikir es-Sudani ve Şeyh Ahmet Saad El-Ezheri ile birlikte İstanbul ve Malatya’da ziyaret ve sohbetler gerçekleştirdik.

İstanbul’da Gazanfer Ağa medresesinde üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen sohbet ile başlayan programlarımız ardından Yenikapı mevlevihanesinde halka açık sohbet ile devam etti. İngiltere’de tebliğ hareketinin öncülerinden olan alimlerimiz, Türkiye’de bir takım program ve ziyaretler gerçekleştirdi.

Şeyh Babikir es-Sudani ve Şeyh Ahmet Saad El-Ezheri, Ahmet Mahmud Ünlü Hocaefendi, Ali Ulvi Uzunlar Hocaefendi ve İsmailağa Camiasından hocaefendileri ziyaret ederek İslam dünyası ve İslami eğitim üzerine istişarelerde bulundular. İstanbul programlarının ardından Malatya’da İDDEF temsilciliğimizde ve Malatya Ulu Camii‘de sohbet programları ve ziyaretler gerçekleştirildi. 4 güne yaydığımız programlar, Malatya’da gerçekleşen sohbet ve ziyaretlerin ardından sona erdi.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu olarak yurtdışından davet edeceğimiz alim ve hocaların katılımları ile gerçekleşecek. Âlim Buluşmaları serisi belirli aralıklarla ülkemizin değişik il ve ilçelerinde gerçekleştirilecek.

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU