TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Kardeş Aile Üstlendirme

Kardeş Aile Üstlendirme

Kardeş aileniz olsun, yüzü mutluluk dolsun

İDDEF, insani yardım çalışmaları kapsamında ‘Kardeş Aile Projesi'ni uyguluyor. Siz de aylık 750 TL ile gönül coğrafyamızdaki bir aileye 6, 12, 24 ve 36 aylık sürelerle maddi destek olabilirsiniz.


İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, esas çalışma alanımız olan İslami eğitimin yanında ihtiyaç sahiplerinin temel ihtiyaçlarını karşılamaları için çeşitli projeler geliştiriyoruz. Bu projelerin en önemlilerinden bir tanesi de ‘Kardeş Aile Projesi' olacak. Yoksul ailelere yardım ulaştırarak onların yüzlerinin gülmesini ve mutluluklarının katlanmasını hedefliyoruz.


‘Kardeş Aile Projesi’nin Amacı

Afrika, Asya ve Balkanlar'daki ihtiyaç sahiplerine hayırsever bağışçılarının desteğiyle ulaşan İDDEF, özellikle Sahra Altı Afrika ülkelerinde insani yardım çalışmalarını artırıyor. Yaşam şartlarının oldukça zor, yetersiz beslenme oranının çok yüksek olduğu Sahra Altı Afrika bölgesinde insanlar günlük 1 doların altında bir kazançla yaşam mücadelesi veriyor. Bu zorlu coğrafyada yaşanan yoksulluğun yanında sağlık, eğitim ve suya erişim gibi alanlardaki sorunlar dikkat çekiyor ve kolaylıkla çözülemiyor. Ekonomik yapıların durgunluğu ve yeni iş sahalarının açılmaması, aile bireylerini oldukça zorluyor. İşte böyle bir durumda ailelere yapılacak maddi katkı ise bizler için küçük ancak onlar için büyük bir adım olacaktır. Uluslararası Gıda ve Kalkınma Politikaları Araştırma Enstitüsü’nün yayınladığı verilere göre, dünyada 815 milyon kişi açlıkla mücadele ediyor. Yarısından fazlasının çocuk olduğu rakamlarda açlık düzeyi ‘son derece ciddi’ olarak tanımlanıyor. Sahra Altı Afrika'da ise yaklaşık 60 milyon insanın açlık tehlikesi ile karşı karşıya olduğu belirtiliyor. Yoksullar gıda yardımına ihtiyaç duyuyor.


Proje Nasıl Gerçekleşiyor?

Kardeş Aile Projesi kapsamında sizleri binlerce kilometre uzaklıktaki bir aileyle eşleştiriyoruz. Yapacağınız 6, 12, 24 ve 36 aylık sponsorluklarla beraber eşleştiğiniz aileye her ay sizin desteğinizi göndermeye başlıyoruz. Vereceğiniz aylık 750 Türk Lirası ile bir ailenin evinde yeşeren muhabbet tohumlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Hangi Ülkelerde Uygulanıyor?

Kardeş Aile Projesi’ni 55'e yakın ülkede ihtiyaç sahibi ailelerle uyguluyoruz. Hayatlarını zorlu şartlara rağmen devam ettiren bu aileler sizlerin desteğiyle hayata bağlanıyor.


‘Kardeş Aileye Sponsor Olmak İstiyorum’

Ailelere 6, 12, 24 ve 36 aylık sürelerle sponsor olabilirsiniz. Projeyle ilgili bağış sayfamız üzerinden, ilgili hesap numaralarına ‘Kardeş Aile Projesi’ diye belirterek EFT/havale yoluyla, şube merkezlerinden ya da federasyonumuzun 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından merak ettiklerinizi de sorup detaylı bilgi alarak yapabilirsiniz.