TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Çalışma İlkelerimiz

İDDEF olarak hiçbir ayrımcılığa yer bırakmaksızın dünyanın her yerinde ve her koşulda Allah'ın emirlerini iletmeyi ve ilim talep eden herkese bu imkanı sağlamayı kendimize hedef edindik.

2009

YILINDAN BUGÜN'E

Yüzlerce

BAŞARIYLA TAMAMLANMIŞ PROJE

Global

ÇAPTA YAPILAN YARDIM ÇALIŞMALARI

Her Müslümana İlim Anlayışı
01

Her Müslümana
İlim Anlayışı

Biz inanıyoruz ki yeryüzünü paylaştığımız her Müslüman kardeşimiz, koşulsuz ve şartsız ilme ulaşabilmeli. Bir kimsenin ekonomik yada sosyal durumu, ülkesinin coğrafi yapısı yada benzeri hiçbir neden ilim yoluna engel olmamalı. İDDEF olarak hiçbir ayrımcılığa yer bırakmaksızın Dünya'nın her yerinde ve her koşulda Allah'ın emirlerini iletmeyi ve ilim talep eden herkese bu imkanı sağlamayı kendimize hedef edindik.
Ehl-i Sünnet Vel Cemaat
02

Ehl-i Sünnet
Vel Cemaat

Bugün Dünya'da yayılan aşırılık ve terör gibi kavramların önüne geçmek, İslam coğrafyasında huzur ve birliği tesis etmek için Ehl-i Sünnet Vel Cemaat itikadinin takip edilmesini gerektiğini savunuyoruz. Bu takibin Peygamber Efendimiz'in öğrettiği üzere tedris, tebliğ ve tasavvuf yolu ile gerçekleşeceğine inanıyor, çalışmalarımızı bu üç düstur üzere sürdürüyoruz.
Süreklilik Davranışı
03

Süreklilik
Davranışı

Yapılan bir hizmetin ömrü, o hizmetin kalitesini gösteren ciddi ibarelerden biri. Kısa vadeli yada tek seferlik yapılan hizmetler kısır neticeler verdiği gibi istenilen etkiyi gerçekleştirmekten de uzak kalıyor. Ecdadımızın bu bilinç ile kurduğu süreklilik özelliğine sahip vakıflar, hiç bir dış destek almaksızın yüzyıllarca kendi kendini idare etmeyi ve bugünlere ulaşmayı başardı. Bizde ecdadımızdan aldığımız bu ilham ile yapılan her hizmeti kendi kendini idare edecek şekilde, yıllar boyu ayakta kalmaya yönelik tasarlıyoruz.
Kurumsal Şeffaflık Anlayışı
04

Kurumsal Şeffaflık
Anlayışı

İDDEF olarak bize emanet edilen her kuruşun hesabını detaylı olarak verebilen bir çalışma sistemine sahibiz. Bağışçılarımızı yaptıkları bağışlar nereye, ne zaman ve nasıl ulaştığına dair görsel veriler başta olmak üzere bilgilendirmekteyiz. Bu başarının ardında Allah'tan korkumuz ve bağışçılarımızın olan güvenine saygımız yatmaktadır.