TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İdlib Şehitleri Mescid Projesi

İdlib Şehitleri Mescid Projesi

İDDEF, kalıcı eser projeleri kapsamında Asya ülkesi Bangladeş’te hayırseverlerin desteğiyle mescit inşa edecek. Siz de bu projeye destek verebilir, İdlib şehitlerimizin isminin yaşayacağı ve birliğimizin nişanesi olan mescitte Müslümanların huzur içinde ibadet etmesine vesile olabilirsiniz. 

iddef-idlib-sehitleri-mescid-projesi
İdlib Şehitleri Mescidinin Proje Çizimi

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) dünyanın dört bir yanında İslami ve insani hizmet çalışmalarını sürdürürken Müslümanların beş vakit bir araya gelmesi, İslam’ın en uygun şekilde öğrenebilmesi, çocukların temel dini bilgileri öğrenebilmeleri için en elverişli mekanın sağlanması, mescide daha sık gelinmesiyle Müslüman kardeşliğinin pekişmesi, ibadetlerin ferah ve temiz bir ortamda gerçekleşmesi için mescit inşa etmeye devam ediyor.

iddef-idlib-sehitleri-mescid-projesi-2
Örnek Mescid

Bu kapsamda bir mescit inşa projesini de Bangladeş’te hayata geçiren İDDEF, hayırseverlerin desteğiyle bölgedeki Müslümanlar için mescit inşa edecek. 160 milyon nüfusunun yüzde 90’ı Müslüman olan Bangladeş’in özellikle erişilmesi zor kırsal bölgelerinde eğitim ve ibadet sürecinin sağlığı açısından su kuyusu, kurban bağışı ve diğer insani yardım çalışmalarını sürdüren İDDEF, inşa edeceği mescitle hem Müslümanların bir araya gelmesini hem de Suriye'nin İdlib şehrinde şehit olan Mehmetçiklerimizin duayla anılmasını sağlayacak.

İç ve dış siyasi problemler sebebiyle uzun yıllardır yoksulluk ve kargaşa ile mücadele eden Bangladeş’te zor durumda olan Müslümanların eğitim, sosyal yaşam, cemaat ve ibadet bilincinde de düşüş yaşanıyor. Tüm bunlar ve daha birçok sebeple ehli sünnet düsturu içinde İslam adına gerçekleştirilecek çalışmalar bölgedeki Müslüman halkın istikrarı ve huzuru açısından büyük önem taşıyor.

iddef-idlib-sehitleri-mescid-projesi-3

Maddi imkansızlıklar nedeniyle mescit inşa edemeyen kardeşlerimiz için inşa edeceğimiz mescitle, günde beş vakit ezan-ı Muhammedi okunacak, omuz omuza saflar oluşacak, kardeşlik ve ümmet bilinci pekişecek, iki ülke arasındaki Müslümanların dostluk bağları daha da güçlenecek, kardeşlerimiz bir araya gelerek ibadetlerini yerine getirebilecek.


100 metrekare olarak inşa edilecek mescitte 14 oturaklı şadırvan ve su kuyusu yapılacak. Siz de kalıcı eser olarak inşa edilecek mescit projesine destek verebilir, bu güzel hayrın inşasına vesile olabilirsiniz. Bu sayfa üzerinden, ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla ya da şube merkezlerimize gelerek bağış yapabilirsiniz. Ayrıca 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezimizi arayıp detaylı bilgi alarak da yardımda bulunabilirsiniz.