TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İdlib İsmailağa Camii

İDDEF, Suriye’nin İdlib şehrinde hayırseverlerin desteğiyle inşasına başladığı camiyle bölgedeki savaş mağduru insanların ibadetlerini rahat ve huzur içinde gerçekleştirmesini hedefliyor. Siz de Ramazan ayında ilk kazmanın vurulduğu ve hummalı bir çalışmayla yapımı devam eden caminin duvarında çatısında veya bahçesindeki bir ağacında izinizin olmasını sağlayarak geleceğe eser bırakabilir, Suriyeli kardeşlerimize umut olabilirsiniz.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) dünyanın her köşesine ücretsiz İslami eğitim ve insani yardım çalışmaları ulaştırmak için özverili ve istikrarlı çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda hayırseverlerin bağışlarıyla Afrika’dan Asya’ya Ortadoğu’dan Balkanlar’a kadar geleceğe eser bırakan İDDEF, Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye sınırına yerleşen mağdur kardeşlerimiz için gıda, su, barınma, giyim gibi birçok kategoride insani yardım çalışmaları yaparken, insanların ibadetlerini rahatça yapabileceği ve İslami eğitim alma olanağına kavuşabileceği cami yapmak için harekete geçti.

İdlib Meşhed Ruhin- İsmailağa Camii (2)

İdlib’in Meşhed Ruhin bölgesinde yapımını tamamlayarak teslim ettiği briket evlerin hizmetine sunmak üzere Ramazanda yapımına başlanan toplamda 1100 m2 büyüklüğünde 2000 kişi kapasiteli İsmailağa Camii’nin inşası hızla devam ediyor. Bölgede önemli bir ibadet merkezi olacak cami, aynı zamanda İslami ilimler eğitimlerine de ev sahipliği yapacak.


Bu eser hayatlarına briket evlerde devam eden Suriyeli kardeşlerimizin namazlarını birlikte kılabilecekleri bir ibadethane olacağı gibi, ibadetlerin temiz ve rahat bir şekilde yapılmasını sağlayacak ve briket evlerde büyüyen çocukları yani yeni nesli sahih İslam eğitiminden mahrum bırakmayacak. Bölgede yaşayan çocukların ve gençlerin temel dini bilgilerini öğrenebilecekleri eğitim için elverişli bir mekân temin edilecek.

İdlib Meşhed Ruhin- İsmailağa Camii (3)

Siz de Suriyeli kardeşlerimizin büyük bir ihtiyacına cevap verecek kalıcı esere gücünüzün yettiğince destek olabilir, Müslümanların bir araya geleceği ve yarınların hayat bulacağı İdlib’deki eserin yükselmesine omuz verebilirsiniz.