TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF'ten Talebelerine Anlamlı ve Faydalı Program

İDDEF'ten Talebelerine Anlamlı ve Faydalı Program
Dünyanın farklı ülkelerinde eğitim alan talebeler İDDEF’in Uluslararası Talebe Buluşması programı kapsamında Türkiye’ye geldi.

Dünyanın dört bir yanında daha verimli ve kaliteli bir eğitim sunmak için çalışan İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) açtığı medreselerinde eğitim gören talebelerini Uluslararası Talebe Buluşması programıyla Türkiye’ye davet etti.

İDDEF'ten Talebelerine Anlamlı ve Faydalı Program (8)

Burkina Faso, Gine, Tanzanya, Benin, Fildişi Sahili, Kırgızistan, Kenya, Güney Afrika ve Nijer olmak üzere 9 ülkeden katılım sağlayan 15 talebe iki aylık program kapsamında İslami ilimler, İslam tarihi ve mezhepler tarihi ile birlikte Türkçe ve bilgisayar gibi teknik dersler alacak.

İDDEF'ten Talebelerine Anlamlı ve Faydalı Program (7)

Nedim Payalan, Mustafa Ülker, Yahya Demirtaş, Muhammed Emin Sadri, Ahmet İnanç, Muhammed Ali Mesud, Muhammed Haclevi, Enes Özdemir, Halil İbrahim Sunar, Mahmut Karadağ, Ahmet Esen ve Muhammed Berekat Hocaefendilerin Dar'ul Erkam eğitim merkezinde düzenlenen derslerine katılan talebeler kültürel geziler ve ziyaretler kapsamında ise Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde Cuma namazı kıldı. Talebeler daha sonra Sultanahmet Camii ve meydanı, Ayasofya ile Gülhane Parkı’nı gezdi.

İDDEF'ten Talebelerine Anlamlı ve Faydalı Program (1)

Talebelerin, iki aylık programı dolu dolu geçerken, Türkiye’de bulunan talebeler ülkelerine önemli bir bilgi ve birikimle dönecek.


İDDEF'ten Talebelerine Anlamlı ve Faydalı Program (3)

İDDEF'ten Talebelerine Anlamlı ve Faydalı Program (9)

İDDEF'ten Talebelerine Anlamlı ve Faydalı Program (2)


Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU