TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF'ten Kuraklık Yaşayan Kenya'ya Kumanya Yardımı

İDDEF'ten Kuraklık Yaşayan Kenya'ya Kumanya Yardımı
İDDEF, kuraklık nedeniyle milyonlarca insanın güvenli gıdaya ve suya ulaşmakta zorluk çektiği Kenya’da acil yardım çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda tüm yıl boyunca sahada olan İDDEF ekipleri gıda dağıtımlarına devam ediyor.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), Etiyopya, Güney Sudan, Somali, Kongo, Kenya ve Yemen gibi kuraklıkla mücadele eden ülkelere yönelik sürdürdüğü acil yardım çalışması kapsamında içerisinde temel yaşam malzemelerinin yer aldığı kumanya paketlerini teslim etti.

kenya-acil-yardim-calismasi (1)

İDDEF’ten yapılan açıklamada, “Kenya kırsalında yaşanan kuraklık, gıda krizini de beraberinde getirdi. Uzun zamandır yağmurun yağmadığı bölgelerde kuraklık ve susuzlukla beraber insanlar açlık tehlikesi yaşarken, koyun, keçi, inek ve deve gibi milyonlarca hayvan telef oluyor. Doğu Afrika ülkelerinden Etiyopya, Somali, Kenya ve Tanzanya’da başta çocuklar olmak üzere 33 milyon kişi kuraklığa bağlı şiddetli açlıkla karşı karşıya kalıyor. Su kuyusu açma çalışmalarıyla birlikte ramazan ve kurban döneminde çalışmalarımızı ağırlaştırdığımız bölgelerde insani yardım faaliyetlerimizi tüm yıl boyunca sürdürüyoruz. Kuraklık ile mücadele eden acil kriz bölgelerindeki kardeşlerimize kumanya dağıtımlarımız düzenli olarak devam ediyor. Doğu Afrika’da iklim değişikliği ve çevresel faktörler nedeniyle son yıllarda yağışın olmaması, köylerde su başta olmak üzere gıdaya ulaşmayı oldukça zorlaştırıyor. Kuraklığa bağlı olarak sıkıntılı günler yaşayan kardeşlerimizin yanında olmaya hayırseverlerimizin desteğiyle devam ediyoruz” denildi.

kenya-acil-yardim-calismasi (3)

Hayırseverler, www.iddef.org” internet sitesindeki Acil Yardım sayfasından, ilgili hesap numaralarına EFT/Havale yoluyla, şube merkezlerinden, temsilciliklerden ya da 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak bağış yapılabiliyor.


Bağış Yapmak İstiyorum

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU