TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF’ten İzmir’deki Depremzedelere Yemek İkramı

İDDEF’ten İzmir’deki Depremzedelere Yemek İkramı
İDDEF, İzmir’de meydana gelen depremden etkilenen afetzedelerin konakladığı çadır kentte yemek ikramında bulunurken, yemek dağıtımının her gün yapılacağını açıkladı.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), İzmir’in Seferihisar açıklarında meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremden olumsuz etkilenen aileler için hazırlamış olduğu yemeği bölgedeki ekiplerince dağıttı.  

İDDEF’ten İzmir’deki Depremzedelere Yemek İkramı (5)

İDDEF’ten yapılan açıklamada, “İzmir’de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin bilançosu hepimizi derinden üzdü. Deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarını gerçekleştiren devletimizin ilgili kurumlarına ve sıcak yemekten barınma ihtiyacına kadar her alanda görevini yerine getirerek yaraları sarmaya çalışan herkese minnettarız. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Kızılay’ın bölgedeki çalışmalarını yakından takip ettiğimiz gibi koordine halinde olarak yapılabilecek yardımlara yönelik istişaremizi gerçekleştirdik. Bu kapsamda depremden büyük hasar alan İzmir’in Bayraklı ilçesinde AFAD’ın kurmuş olduğu çadır kentte konaklayan depremzede kardeşlerimize yemek ikramında bulunduk. 

İDDEF’ten İzmir’deki Depremzedelere Yemek İkramı (3)

Bölgedeki ekiplerimiz ve İzmir’de hizmet veren Ebrar Derneği işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz yemek dağıtımımız her gün devam edecek. Özellikle saatler sonra Elif ve Ayda kızlarımızın arama kurtarma ekiplerince enkaz altından sağ çıkarılması hepimizi mutlu ederken, deprem felaketinde hayatını kaybedenlere Allah rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Allah’tan ülkemizi her türlü musibet ve beladan muhafaza buyurmasını niyaz ediyoruz” denildi.

İDDEF’ten İzmir’deki Depremzedelere Yemek İkramı (4)


İzmir'e Destek Sürüyor

İDDEF, İzmir’de depremzedelerin yaralarını sarmaya devam ediyor. Ekipleriyle birlikte sıcak çorba ikramının yanı sıra AFAD koordinasyonunda çadır kurulumlarına yardımcı oluyor.

iddef-izmir-yardim-afad


Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU