TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF’ten Gine’de her gün 3 bin kişiye iftar

İDDEF’ten Gine’de her gün 3 bin kişiye iftar
İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak Gine'nin başkenti Konakri'deki Mahmud Ustaosmanoğlu Külliyesi’nde her gün 3 bin kişilik iftar veriyoruz. İftar sofları hayırsever bağışçılarımızın yardımlarıyla Ramazan ayı boyunca devam edecek.

Batı Afrika’nın en fakir ülkelerinden Gine'nin başkenti Konakri'de inşa ettiğimiz Mahmud Ustaosmanoğlu Külliyemizin yapımı hızla tamamlanıyor. Çalışmalarda 2. etap başlarken, İDDEF olarak Ramazan 2018 çalışmaları kapsamında ‘Bu sofrada senin de tuzun olsun’ sloganıyla ihtiyaç sahipleri için iftar veriyoruz, kumanya yardımları gerçekleştiriyoruz.


Ramazan’ın bereketi yaşanıyor


Türkiye’den hayırseverlerle birlikte yola çıkan ekibimiz, Gine’deki iftar programlarını organize etmek, hayırseverlerin emanetlerini ihtiyaç sahibi ailelere teslim etmek üzere çalışıyor.
Gine’deki iftar programında ‘ümmet iftar sofralarını’ kuruyor, kardeşlerimiz ile omuz omuza oruçlarımızı açıyor, sohbet ediyor, selamlarınızı iletiyoruz. Ramazan’ın en birleştirici özelliğiyle bereketini yaşıyoruz.
Her gün 3 bin kişiye iftar veriliyor


İDDEF olarak Ramazan’da 33 ülkede hizmet verdiklerini belirten İDDEF İcra Kurulu Üyesi Muhammed Taşören Hocamız, Gine’de her gün 3 bin kişiye iftar yemeği ikram edildiğini söyledi.
Türkiye’deki hayırseverlerin yardımlarını ve emanetlerini Gine’ye ulaştırdıklarını ifade eden Taşören hocamız, sözlerini şöyle sürdürdü:


İDDEF’ten Gine’de her gün 3 bin kişiye iftar


İftarımıza Külliyemizdeki talebelerimiz ve özellikle civardaki yoksul, evsiz barksız, iftarlık yiyeceği olmayan kardeşlerimiz geliyor. İftarımız Ramazan ayı boyunca devam edecek ve günde 3 bin kişi iftar yapacak. Ayrıca yakındaki polis karakoluna ve Külliye önündeki caddede, yolda olan kardeşlerimiz de iftarlarını açsın diye 250 kişilik yemek dağıtıyoruz. Yine buraya gelerek iftar açamayan fakir fukara kardeşlerimiz de kaplarını getirip buradaki yemeklerden alarak evlerinde iftarlarını yapıyorlar. Külliyemiz civarında 60’a yakın medrese var. Bu medreselerde okuyan talebe kardeşlerimiz de iftarlarını burada yapıyor. Bu kadar istifadenin olduğu yerde bereket ve rahmet vardır. Buradan ümmetin birlikteliğine doğru bir hareket olur inşallah. Bu iftarlıkları Türkiye’den kardeşlerimiz bizlere emanet etti, biz de ihtiyaç sahiplerine teslim ettik. Ayrıca Gine’de köylerde de iftar vereceğiz, ihtiyaç sahibi kardeşlerimize kumanya dağıtımı gerçekleştireceğiz ve zekatları teslim edeceğiz. Biz İDDEF olarak bu yardımları yapan her kardeşimize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.”


İDDEF’ten Gine’de her gün 3 bin kişiye iftar


Ramazan ayı boyunca 87 bin kişiye iftar


İDDEF, mübarek Ramazan ayı boyunca Gine’de toplamda 87 bin kişiye iftar vermeyi hedeflerken, hayırseverlerin bağışlarını Afrika, Asya ve Balkanlar'daki 33 ülkedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.


İDDEF’ten Gine’de her gün 3 bin kişiye iftar

İftarın ardından hep birlikte teravih namazı kılınıyor


Mahmud Ustaosmanoğlu Külliyemizde 2.Etap yapı çalışmaları devam ediyor


Öte yandan Ramazan bereketinin yaşandığı külliyemiz hakkında bilgilerimizi tazelemek istiyoruz. Afrika'nın en yoksul ülkelerinden olan Gine’nin başkenti Konakri'de 21 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Mahmud Ustaosmanoğlu Külliyemiz, bu alanda ülkenin en büyük kompleksi konumunda bulunuyor. Ümmet birliği için tebliğ ve temsil seferberliğinin sürdüğü Afrika’da Ehl-i Sünnet anlayışının yeryüzüne yayılma heyecanı her geçen gün daha da artıyor. İDDEF olarak hayırsever bağışçılarımızın desteğiyle 7 bin kişinin aynı anda namaz kılabildiği II. Abdülhamit Han Camii'nin tamamlanmasıyla birlikte Mahmud Ustaosmanoğlu Külliyesi’ndeki 2.Etap çalışmalarımıza da hız verdik. Ramazan ayının rahmetiyle birlikte hayırsever bağışçılarımızın da desteğiyle inşası devam eden külliyemiz, ülkedeki en büyük İslami kompleks olması ile ayrı bir önem taşıyor. Yapımı devam eden külliye içerisinde kız ve erkek medresesi, 500 öğrenci kapasiteli İslami İlimler İhtisas Merkezi, günde 100 kişi kapasiteli sağlık ocağı, günlük üç bin kişi kapasiteli aşevi ve misafirhane de bulunuyor. 2. Etap kısmındaki bu projelerin tamamlanması için kararlı ve hummalı çalışmalar sürüyor.Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU