TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF’ten Gine’de Aşevi Hizmeti

İDDEF’ten Gine’de Aşevi Hizmeti
İDDEF olarak Gine’nin başkenti Konakri’de başlattığımız aşevi projesi ile günde yüzlerce kişi sıcak yemek yiyor.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) tarafından Batı Afrika’nın en fakir ülkelerinden Gine'nin başkenti Konakri'de inşa edilen Mahmud Ustaosmanoğlu Külliyesi’nde ikinci etap çalışmaları kapsamında aşevi hizmet vermeye başladı.

Günlük Yüzlerce Kişi Sıcak Yemek Yiyor

Faaliyete geçen 250 m2 büyüklüğündeki aşevimiz günlük 3 bin kişinin yemek yiyebileceği kapasiteye sahipken, aşevinden külliye içerisindeki İslami İlimler İhtisas Merkezi’nde eğitim gören 500 öğrenci, hocalar ve ihtiyaç sahibi Gineliler her gün sıcak yemek yiyor.

İDDEF’ten Gine’de Aşevi Hizmeti

Aşevi Projesiyle Yoksullar Doyuyor

Hayırsever bağışçılar, aşevi projesine bir yoksulu doyurabilmek için günlük 10 TL bağışlayabilir, "www.iddef.org" internet sitesi üzerinden, ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla ya da federasyonun "0212 621 00 65" numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak destekte bulunabilir.

İDDEF’ten Gine’de Aşevi Hizmeti

Yetersiz Beslenme Oranı Çok Yüksek

Gine, Afrika ülkeleri içerisinde yetersiz beslenme oranının en yüksek olduğu ülkelerden biriyken, ekonomi, sağlık sorunları, fakirlik gibi nedenlerden dolayı güvenilir gıda ve sıcak yemeğe zor ulaşılıyor.

Şimdi Sıra Külliye İçerisindeki Diğer Eserlerde

Afrika'nın en yoksul ülkelerinden olan Gine'de hayırsever bağışçılarımızın da desteğiyle inşası devam eden külliyemiz, ülkedeki en büyük İslami kompleks olması ile ayrı bir önem taşıyor. Yapımı devam eden külliye içerisinde kız ve erkek medresesi, 500 öğrenci kapasiteli İslami İlimler İhtisas Merkezi (Kültür Merkezi), günde 100 kişi kapasiteli sağlık ocağı ve ve misafirhane de bulunuyor. 2. Etap kısmındaki bu projelerin tamamlanması için kararlı ve hummalı çalışmalar sürüyor. 2. Etap çalışmalarına siz de katkı verebilirsiniz.

Aşevi için Bağış Yap

Gine 2.Etap İçin Bağış yap

 

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU