TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF’ten Gazze'ye yardım eli

İDDEF’ten Gazze'ye  yardım eli
İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) "Bu sofrada senin de tuzun olsun" sloganıyla başlattığı Ramazan kampanyasıyla Gazze’deki kardeşlerinin de yanında oluyor.

İDDEF “Ramazan 2018” çalışmaları kapsamında hayırsever bağışçılarının desteğiyle Afrika, Asya ve Balkanlar’daki ihtiyaç sahibi Müslümanlarla bir araya gelecek. İftar programı ve kumanya dağıtımının hedeflendiği bir diğer nokta ise Gazze olacak.


Ailelerin yarısı güvenli gıdaya ulaşamıyor


İsrail'in kara, deniz ve havadan abluka altına aldığı Gazze Şeridi'nde kardeşlerimiz yoksulluk içinde yaşıyor. Gazze’deki 2 milyona yakın kişiden, 1,3 milyonu yardıma muhtaç. Ailelerin yüzde 47’si ise güvenli ve sağlıklı gıdaya ulaşmakta zorlanıyor. Başta sağlık olmak üzere su, gıda, yoksulluk ve işsizlik krizi gün geçtikte büyüyor.
Ramazan ayı bir vesile olsun


Her Ramazan ayında Gazze’de çalışmalar gerçekleştiren İDDEF, bu yıl da İsrail’in saldırısı altında mübarek ayı yaşamaya çalışan Gazzeli Müslümanların yanında olup, zor günlerde kardeşlerinin sıcak çorba ve yemeklerle iftar yapmasına aracı olacak. Binlerce ailenin evine kumanya götürecek.
İftar açmanın mutluluğunu yaşayacaklar


Özellikle son günlerde ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve Nekbe'nin (Büyük Felaket) 70. yılı nedeniyle Gazze'de düzenlenen gösterilerde şehit olan ve yaralanan Filistinliler için hepimiz derin üzüntü yaşıyoruz. İsrail saldırılarına yeniden maruz kalan Gazze’de her geçen gün ihtiyaçlar artarken, yardımlarınızı ulaştırarak kardeşlerimizin sıkıntılarının bir nebze de olsa giderilmesi hepimizin gönlünü ferahlatacak. İDDEF olarak kuracağımız iftar sofralarında binlerce Filistinli Türkiye'den gelen yardımlarla iftarlarını açmanın mutluluğunu yaşayacak.


2017 Ramazan çalışmalarını "Paylaş ki Bereketlensin" sloganı ile gerçekleştiren ve insani yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için her zaman hummalı bir çalışma içerisinde olan İDDEF, Gazze’de 3.000 kişiye iftar verdi. 1.000 ihtiyaç sahibi kişiye ise kumanya yardımında bulundu.


Kardeşlik hukukunun coşkuyla yaşandığı Ramazan ayında sen de bir Filistinli kardeşini sevindirebilirsin.


Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU