TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF’ten Endonezya’ya Acil Yardım

İDDEF’ten Endonezya’ya Acil Yardım
Endonezya’da meydana gelen deprem ve sonrasında oluşan tsunamiden etkilenen kardeşlerimize yardım ulaştırıyoruz.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) Güneydoğu Asya ülkesi Endonezya’nın Sulawesi Adası'nda meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki deprem ve sonrasında oluşan tsunaminin ardından yaraları sarmak, acıları dindirmek ve kardeşlerinin acil ihtiyaçlarını gidermek için harekete geçti.

Temiz Su, Gıda ve Tıbbi Malzeme

Yüzlerce kişinin öldüğü, binlerce kişinin yaralandığı ve birçok evin yıkıldığı Palu şehrindeki mağdurlar için yola çıktık. İDDEF olarak, Endonezya’da bulunan ekiplerimiz tarafından depremzede kardeşlerimizin anlık olarak en çok ihtiyaç duyduğu su ve yiyecek ihtiyacına karşı gıda, tıbbi malzeme ve temiz su ulaştırmaya başladık. Siz de destek vererek kardeşlerinizin acılarına ortak olabilirsiniz.

İDDEF’ten Endonezya’ya acil yardım

İDDEF, hayırseverlerin destekleriyle tsunamiden etkilenen kardeşlerinin yanında olmaya devam edecek.

Sulawesi Adası’nda Ne Oldu?

Endonezya’nın Dongala bölgesinin 27 kilometre kuzeydoğusunda Cuma günü (28 Eylül) yerin 10 kilometre derinliğinde meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki depremin ardından Dongala ve Palu kentlerini, yüksekliği 3 ila 6 metreye ulaşan tsunami dalgaları vurmuştu. Deprem sonrası bilanço her geçen gün artarken ölü sayısı 2 bine yaklaştı. Depremden etkilenenlerinin sayısı ise 2,4 milyon kişi olarak açıklandı.

İDDEF’ten Endonezya’ya acil yardım

Sen de Destek Olabilirsin

Endonezya’daki ihtiyaç sahiplerine acil yardım ulaştırmak isteyen bağışçılarımız "www.iddef.org" internet sitesi üzerinden veya 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezimizi arayarak destek olabilir.

Endonezya İçin Yardım Yap

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU