TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF’in Kurban Ekipleri Ülkelere Hareket Etti (2023)

İDDEF’in Kurban Ekipleri Ülkelere Hareket Etti (2023)
İDDEF, 2023 kurban organizasyonu kapsamında tüm hazırlıklarını tamamlarken, ekipleri ise hayırseverlerin emanetini dünyanın 47 ülkesine ulaştırmak için uzun yolculuklara çıktı.

Yurtdışı vacip kurban organizasyonunu “Paylaş Kurbanını Kardeşinle” sloganıyla 47 ülke 309 bölgede gerçekleştirerek mazlum, mağdur ve gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşacak olan İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), 2023 vekalet yoluyla yurtdışı kurban kesim bedelinin büyükbaş hisse 2200 lira, küçükbaş kurbanda ise 2500 lira olarak belirledi. Kurban alımlarını ülkelere giden ekipleri ve yerel görevlileriyle birlikte 3-4 ay önceden yapan İDDEF, alım, kesim ve dağıtım işlemlerini ilk elden gerçekleştirerek çalışmaları görevlilerinin gözetimiyle yerine getiriyor. Hayırseverler ise kurban bağışlarını bayramın ikinci günü saat 18:00’e kadar yapabiliyor.

İDDEF’in Kurban Ekipleri Ülkelere Hareket Etti (2)

Kurban bayramına sayılı günler kala organizasyon kapsamında kesim ve dağıtımların yapılacağı ülkelere hareket eden İDDEF ekipleri İstanbul Havalimanı’ndan uçuşlarını gerçekleştirdi. Hayırseverlerin kurban emanetini yerine getirmek için uzun ve zorlu yolculuklara başlayan ekipler, Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar’daki 47 ülkede gerçekleştirilecek vekalet yoluyla kesimlerle kurbanların etlerini medreselerde ücretsiz eğitim alan öğrencilere ikram edecek, gerçek ihtiyaç sahibi kimselere dağıtacak.

İDDEF’in Kurban Ekipleri Ülkelere Hareket Etti (1)

İDDEF’ten yapılan açıklamada, “Bu yılki vacip kurban organizasyonumuz kapsamında 47 ülke 309 bölgede hayırseverlerimizin emanetleriyle kurban kesim ve dağıtımı yapacağız. Ülkemizden ülkelere giden 100 ekibimiz, sahadaki 500 görevlimiz ve 3.000 kişilik öğrenci ve hoca gönüllüleriyle kurban organizasyonumuzu ilk elden gerçekleştireceğiz. Küçükbaş ve büyükbaş kurbanlıkları İslami ölçülere göre tek tek inceleyerek seçip alımlarını yaptıktan sonra işaretleyip küpeleme işlemini gerçekleştirdik. Çalışmalar kapsamında ülkelerde görev alacak, hassasiyet içinde gözlem ve kontrolleri yerine getirip isimleri okuyacak ekiplerimizi bayrama sayılı günler kala uğurladık. Ekiplerimiz, yerel görevlilerimiz ile birlikte dağıtım yapılacak bölgelere, medreselere, köylere ve gerçek ihtiyaç sahibi kardeşlerimize hem emanetleri teslim edecek hem de ziyaretlerle hayırseverlerimizin selamlarını iletecek” denildi.


Kurban bağışları, bayramın 2. günü saat 18:00’e kadar “www.iddef.org” internet sitesi üzerinden, ilgili hesap numaralarına 7/24 FAST, EFT, Havale yoluyla şube merkezlerinden, temsilciliklerden ya da 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alınarak yapılabiliyor.


Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU