TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF’in, Fas ve Libya’daki Yardım Çalışmaları Sürüyor

İDDEF’in, Fas ve Libya’daki Yardım Çalışmaları Sürüyor
İDDEF, depremle yıkılan Fas ve sel felaketinin yaşandığı Libya'da hayırseverlerin desteğiyle insani yardım çalışmalarına devam ediyor.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) Kuzey Afrika ülkesi Fas’ta meydana gelen 7.0 şiddetindeki depremin neden olduğu yıkım ve Libya’da etkili olan Daniel fırtınasıyla oluşan sel felaketinin ardından yaraları sarmak için gittiği ülkelerde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İDDEF Afet Yönetimi Ekipleri, afet bölgelerinde yerel görevlileri ile birlikte insani yardım malzemelerinden oluşan su ve yiyecekleri dağıtıyor.

İDDEF libya-fas-yardim-calismalari (1)

İDDEF’ten yapılan açıklamada, “Derin tarihi bağlarımızın olduğu dost ve kardeş ülkeler Libya ve Fas’ta meydana gelen felaketlerin acısını hafifletmek için insani yardım malzemeleri başta olmak üzere bölgede yapılan tüm çalışmalara katkı sunmaya gayret ediyoruz. Hayırseverlerimizin desteğiyle kardeşlerimizin yanındayız. On binlerce insanı etkileyen felaketin yaraları sarmak için dağıtımlarımıza devam ediyoruz. AFAD koordinasyonunda afetzede kardeşlerimizin acılarını hafifletmek adına adeta canla başla çalışıyoruz. Bağışçılarımız www.iddef.org web sitemiz üzerinden veya 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezimizi arayarak destek olabilir. Hayırseverlerimiz ayrıca ACIL YARDIM yazarak 7230'a SMS göndererek yardım kampanyamıza 20 TL katkıda bulunabilir. Afetler nedeniyle hayatını kaybeden kardeşlerimize Cenab-ı Hakk'tan rahmet diliyor, can kaybının artmamasını temenni ediyoruz” denildi.


Orta Akdeniz'de etkili olan ve 10 Eylül'de Libya'nın doğusunu vuran "Daniel Fırtınası", Bingazi, Beyda, Merc, Suse ve Derne kentlerinde sel felaketine neden olmuştu. Yaklaşık 4 bin kişinin öldüğü 10 bin kişinin ise kayıp olduğu Libya’da yardım çalışmaları devam ediyor.


Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU