TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF’in Dört Şehirde Daha Temsilciliği Açıldı

İDDEF’in Dört Şehirde Daha Temsilciliği Açıldı
“Muhabbetle İnsanlığa Hizmete” sloganıyla Türkiye ve dünyanın farklı coğrafyalarında gönüllere dokunup eğitim ve insani yardım çalışmaları yapan İDDEF’in Antalya, Isparta, Denizli ve Burdur illerinde de temsilciliği hizmet vermeye başladı.


55 ülke 309 bölgede “önce insan” diyerek onlarca medresesi, yüzlerce hocası ve binlerce talebesiyle eğitim çalışmalarına istikrarlı bir şekilde devam eden, bununla birlikte insani yardım faaliyetleriyle gerçek ihtiyaç sahibi insanların yanında olan İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), İstanbul’daki genel merkeziyle birlikte Türkiye’nin tüm illerinde temsilcilik açma hedefiyle başlattığı çalışmalar kapsamında Antalya, Isparta, Denizli ve Burdur (Bucak) temsilciliklerinin de açılışını gerçekleştirdi.

ısparta-iddef-temsilciliği-acildi

Hizmet vermeye başlayan temsilcilikler için açılış programları düzenlendi. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan merasimlere, İDDEF İcra Kurulu Başkanı Mehmet Turan Hocaefendi, İDDEF İcra Kurulu Üyesi Muhammed Taşören Hocaefendi, İsmailağa Erzincan Vekili Ahmet Bahadır Altınel Hocaefendi, İsmailağa Bucak Vekili Ali Güzel Hocaefendi, İsmailağa Bandırma Vekili Ahmet Furkan Kara Hocaefendi, yönetim, kıymetli hocalar ve misafirler katıldı. Yapılan konuşmalarda, İDDEF’in ekipleri, gönüllü ordusu, hocaları, talebeleri ve temsilcilikleriyle tüm dünyada ve Türkiye’de hizmet ettiği ifade edildi. Balıkesir’den Trabzon’a, Antalya’dan Adıyaman’a kadar ülkenin dört bir yanında temsilciliklerin açıldığı belirtilen konuşmalarda, Türkiye’den dünyaya gönül köprüleri kurulduğu kaydedildi.

iddef-antalya-temsilciliği-acildi-1

İDDEF’ten yapılan açıklamada, “Muhabbetle birlikte insanlığa hizmet yolunda faaliyet göstermeye başladığımız temsilciliklerimizin açılış törenini çok kıymetli hocalarımız ve katılımcılarımızla yaptık. Temsilciliklerimizin hayırlara vesile olmasını dileyerek, birlik beraberlik ve kardeşliği pekiştireceğine inanıyoruz. Antalya, Isparta, Denizli ve Burdur illerimizden de ülkemize ve dünyanın dört bir yanına hayır ve hizmet bağları kurulacak. Temsilciliklerimiz, Afrika, Asya, Balkanlar ve Ortadoğu ülkeleriyle kardeşliği yaşatacak, Müslümanların bulunduğu ülkelerde tüm insanlığa hizmet anlayışı tezahür edecek. Cenâb-ı Hakk'tan açılışın, hayırlara vesile olmasını ve çalışmalarımızı bir adım daha ileri taşımasını niyâz ediyoruz” denildi.

iddef-antalya-temsilciliği-acildi-1

Temsilcilikler dualarla hizmete açılırken, vatandaşlar hem temsilciliği ziyaret edebiliyor hem de www.iddef.org web sitesi ile 0212 621 00 65 numaralı telefondan bilgi alabiliyor.

Antalya Temsilciliği; Kızılsaray Mahallesi Milli Egemenlik Cad. No: 37/C Muratpaşa

Denizli Temsilciliği; 15 Mayıs Mah. Ressam Cevdet Ahmet Şemsioğlu Sok. No:5/A Pamukkale

Isparta Temsilciliği; Gazi Kemal Mahallesi 121. Cad. No:29 Merkez

Burdur/Bucak Temsilciliği; Oğuzhan Mah. Hoca Ahmet Yesevi Cad. No:6/1 Bucak

denizli-iddef-acilis

denizli-iddef-acilis-1

Burdur-Bucak-iddef-temsilciliği-acildi-2

burdur-bucak-iddef-temsilciği-acilis

iddef-antalya-temsilciliği-acildi-2


Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU