TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF’in Deprem Bölgesine Yardımları Sürüyor

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen asrın felaketinin üzerinden 3 ay geçerken, İDDEF ilk günkü çalışma azmiyle hizmetlerine devam ediyor.


Türkiye’yi derinden yaralayan ve üzen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bir yandan afetzede vatandaşlara yönelik büyük destek sürerken, diğer yandan ise bölgedeki imar ve ihya süreci ile beraber normalleşme yaşanıyor. Bu kapsamda depremin ilk günü olan 6 Şubat 2023'ten bu yana tüm gücüyle her gün sahada olan İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), 5 aşevi, 5 lojistik merkezi ve yaklaşık 600 saha görevlisiyle yaraları sarmaya devam ediyor.

iddef-deprem-bolgesi-yardimlar-suruyur

2023 Ramazan çalışmaları kapsamında hayırseverlerin zekat, fitre, kumanya, iftar ve diğer yardımlarını deprem bölgesi başta olmak üzere 55 ülkedeki gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştıran ve Ramazan’da afetzede vatandaşlara yönelik hizmetini yoğunlaştıran İDDEF, çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

iddef-deprem-bolgesi-yardimlar-suruyur

Özellikle kalıcı konutlar yapılana kadar çadır ve konteyner evlerde kalan depremzede ailelere kumanya dağıtımı gerçekleştiren İDDEF, ailelerin gıda ve hijyen ihtiyaçlarını karşılayabileceği yardımı sağlamış oluyor. Ekipler, yardım çalışmaları esnasında çocuklara hediyeler vererek, depremden en çok etkilenen çocukların mutluluğuna vesile oluyor.

iddef-deprem-bolgesi-yardimlar-suruyur-3

AFAD koordinasyonuyla çalışmalarına devam eden İDDEF, ihtiyaç tespitlerine ve çağrı merkezine gelen telefonlara göre planlama yaparak ulaşılamayan yerlere, merkeze uzak yerlere ve köylere yardımlar ulaştırıyor.

iddef-deprem-bolgesi-yardimlar-suruyur-3

Bağışlar, "www.iddef.org" internet sitesi üzerinden online olarak, ilgili hesap numaralarına "EFT/havale" yoluyla, 0212 621 00 65 numaralı telefondan ve temsilciliklerden detaylı bilgi alınarak yapılabiliyor. Hayırseverler DEPREM yazıp 7230'a SMS göndererek de 10 TL destek olabiliyor.

Bağış Yapmak İstiyorum


iddef-deprem-bolgesi-yardimlar-suruyur-5

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU