TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF'in Ankara Şubesi Açıldı

İDDEF'in Ankara Şubesi Açıldı
"Muhabbetle Birlikte İnsanlığa Hizmet" sloganıyla yola çıkan Afrika'dan Asya'ya, Ortadoğu'dan Balkanlar'a kadar tüm dünyada hayırseverlerin desteğiyle çalışmalar yapan İDDEF, Ankara Şubesini hizmete açtı.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) İslami eğitim ve insani yardım çalışmaları kapsamında dünyanın dört bir yanında hizmetlerini sürdürürken, Türkiye’deki şube ve temsilcilik açılışlarının bir yenisini de başkent Ankara’da gerçekleştirerek vatandaşların hizmetine sundu.Ankara’nın Keçiören ilçesinde hizmete açılan İDDEF Ankara Şubesi için pandemi kuralları dikkate alınarak bir tören düzenlendi. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan açılış programında konuşan İDDEF İcra Kurulu Başkanı Mehmet Turan Hocaefendi, “Allah c.c Ankara’da açılan şubemizi dünya üzerinde adı anılan 200 küsur ülkede ehl-i sünnet vel cemaat çizgisinde tebliğ, tedris ve tasavvuf üçgeninde ilim, amel, ihlas bağlamında özel ve örnek bir temsilcilik eylesin inşallah. Rabbim ümmetimizin birliğine ve beraberliğine vesile eylesin. Allah mübarek etsin, hayırlı olsun” dedi.

İDDEF Ankara şubesi açıldı (4)

İDDEF İcra Kurulu Üyesi Muhammed Taşören Hocaefendi yaptığı konuşmada, “Aziz Müslümanlar açılış programımıza hepiniz hoş geldiniz. Salgın dolayısıyla çok katılımlı bir açılış olsun istemedik. Kelamların en güzeli olan Kuran-ı Kerim tilavetiyle açılışımı gerçekleştirdik. Değerli kardeşlerim kimileri bir hizmeti başlatır kimileri geliştirir kimileri de nihayete erdirir. İnşallah biz yaşadığımız sürece hizmeti açan ve geliştiren kullardan oluruz diye temenni ediyorum. İştiraklerinizden dolayı hepinize teşekkür ederim. Allahımız hepinizden razı olsun” ifadelerini kullandı.

İDDEF Ankara şubesi açıldı (3)

Allah’ın en değerli varlığının insan olduğuna vurgu yapan Keçiören Müftüsü Mehmet Şahin, “Cenab-ı Hak bir ayet-i kerimesinde hayırlı hizmetlerde yarışınız buyuruyor. Tarih sahnesinde insana değer veren bütün akımlar, fikirler ve faaliyetler hep başarılı olmuştur. Dolayısıyla derneğin ismi de İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu olarak çok güzel bir isme sahip. İnşallah bu dernek vasıtasıyla yapılacak olan hizmetler de güzel olacaktır. Temennimiz ve dualarımız bu yöndedir. Çünkü Cenab-ı Hakkın en değerli varlığı insandır. Bu vesileyle insana hizmet edilecek. Bundan yüce bir hizmet olmaz. Bu hizmette görev alan hocalarımızı, arkadaşlarımızı ve hayırsever kardeşlerimizi kutluyorum. Çıkmış olduğunuz yolda Rabbim işlerinizi kolaylaştırsın, yapmış olduğunuz her türlü faaliyeti bereketlendirerek başarıya ulaştırsın inşallah” diye konuştu.


Halil Balkanlıoğlu Hocaefendi ise yaptığı konuşmada, “Allah-u Teala hazretleri cümlemizi Efendimiz’in (SAV) emin sıfatına yakıştırsın. Bizim kapımız gelen Mümine burasının ferahlık olmasını nasip eylesin. Allah hizmetleri daim eylesin. Hem ferahlarına hem de hidayetlerine vesile olması duasıyla Allah-u Teala hazretleri sizlerden razı olsun” dedi.

Konuşmaların ardından getirilen tekbirlerle İDDEF Ankara Şubesi’nin açılışı kıymetli konuklar ve İDDEF İcra Kurulu'nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU