TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF'in Afganistan'daki Çalışmaları Yerinde İncelendi

İDDEF'in Afganistan'daki Çalışmaları Yerinde İncelendi
İDDEF, dost ve kardeş ülke Afganistan’da tamamladığı ve inşa aşamasında olan medrese ve mescit gibi kalıcı eserlerini yerinde inceleyerek, ülke yöneticileri ile bir araya geldi.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), Afganistan’da eğitim ve insani yardım çalışmalarıyla birlikte cami ve mescitler inşa ederken, tüm hızıyla süren faaliyetleri yerinde takip ederek ülke yöneticileriyle istişaresini devam ettiriyor. Tüm çalışmaların belirli bir plan ve programda gerçekleştiği Afganistan’a sık sık ziyaret düzenleyen İDDEF yetkilileri Afganistan halkının hayatına dokunuyor. Bu kapsamda Afganistan’a giden İDDEF heyeti, başkent Kabil ve Vardak vilayetinde çalışmaları inceleyerek bir dizi ziyaret ve temasta bulundu.

iddef afganistan vardak eğitim kalıcı eser (14)

İDDEF heyeti, Afganistan İçişleri Bakanı Siraceddin Hakkani ile İDDEF'in Afganistan'da yapmış olduğu hizmetler ve Müslümanların genel durumu hakkında istişarelerde bulundu. İDDEF heyeti ayrıca, başkenti Kabil'in en yüksek tepesi olan Vezir Ekber Han tepesinde Kubbetu’s Sahra Camii mimarisi ile inşa ettiği Molla Ömer ve Mahmud Ustaosmanoğlu Camisi ile Seyyidül Murselin Medresesini ziyaret etti. Ziyarette hoca ve talebelerle bir araya gelinip sohbet edilirken, Afganistan Yüksek Öğrenim eski Bakanı Mevlevi Abdülbaki ziyaret edildi. Görüşmede Afganistan'ın güncel eğitim durumu hakkında müzakerelerde bulunuldu.

iddef afganistan vardak eğitim kalıcı eser (3)

Afganistan’ın dört bir yanındaki imar ve ihya çalışmalarına yoğun katkı sunan İDDEF’in yetkilileri ve hoca heyeti, Vardak’taki Mahmud Ustaosmanoğlu Külliyesi, Logar camii ve Halife Din Muhammed Hazretlerinin külliyesini ziyaret etti.

iddef afganistan vardak eğitim kalıcı eser (10)

Hızlı bir toparlanma ve eğitimden ekonomiye her alanda istikrar sağlama hedefinde olan Afganistan’ın yanında olan İDDEF, Türkiye’den hayırseverlerin desteğiyle insani yardım, eğitim ve kalıcı eser çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor.

iddef afganistan vardak eğitim kalıcı eser (6)

iddef afganistan vardak eğitim kalıcı eser (1)

iddef afganistan vardak eğitim kalıcı eser (7)

iddef afganistan vardak eğitim kalıcı eser (8)

iddef afganistan vardak eğitim kalıcı eser (5)


Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU