TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF, Yıllardır Olduğu Gibi Bugün de Gazze'nin Yanında!

İDDEF, Yıllardır Olduğu Gibi Bugün de Gazze'nin Yanında!
İDDEF, 2011 yılından bu yana eğitim, insani yardım ve kalkınma çalışmaları yaptığı Gazze'deki Filistin halkının en zor günlerinde de yanında olarak hayırseverlerin desteğiyle çalışmalarını aksatmadan sürdürüyor.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), 7 Ekim’den bu yana İsrail’in aralıksız devam ettirdiği saldırılar nedeniyle yerlerinden olan, okul ve hastane gibi noktalara sığınan Gazze’deki Filistinli kardeşlerine hayırseverlerin desteğiyle yardım ulaştırıyor. Bu kapsamda Gazze’deki ekipleri ve deposundan ekmek ve sıcak yemek, su arıtma tesisinden ise temiz içme suyu temin eden İDDEF, Mısır'daki lojistik üssünden de tıbbi malzeme ve gıda ulaştırmayı sürdürüyor. İDDEF, yıllardır olduğu gibi bugün de zor günler geçiren Gazze halkının yanında olmaya devam ediyor.

İDDEF, saldırıların başladığı ilk günden itibaren Gazze içerisinde bulunan depoları ve ofisi aracılığıyla Filistinli mağdur kardeşlerinin yaralarını sarmaya gayret ediyor. 2021 yılında Han Yunus bölgesinde kurduğu su tesisi savaş döneminde de bölgede can suyu olmaya devam ediyor ve günlük 200 bin litre temiz su üretiyor. Gazze halkına hediye edilen 3 adet ambulans aktif olarak kullanılıyor. Savaşın başladığı ilk günden bu yana İDDEF ekipleri, sıcak yemek, nakdi yardım, hazır gıda paketi, yakıt ve hastanelere ilaç yardımı ulaştırıyor. İDDEF, Mısır'daki deposundan haftada gıda yüklü 3 tırı Gazze'ye gönderiyor.

İDDEF'in Yardım Tırları Gazze'de (7)

Hayırseverler, Gazze’deki mağdur ailelere "www.iddef.org" internet sitesi üzerinden, ilgili hesap numaralarına FAST/EFT/havale yoluyla, Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerindeki temsilcilikleri ziyaret ederek ya da 0212 6210065 numaralı çağrı merkezinden detaylı bilgi alarak destekte bulunabiliyor. Hayırseverler ayrıca GAZZE yazıp 7230'a SMS göndererek 20 TL bağış yapabiliyor.

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU