TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF TV Yayın Hayatına Başladı

İDDEF TV Yayın Hayatına Başladı
İDDEF tarafından dijital yayın hayatına kazandırılan İDDEF TV, YouTube kanalı ve diğer sosyal medya mecralarında yeni yayın dönemine başladı.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) bir süredir hazırlığını yaptığı İDDEF TV’yi izleyicilerle buluşturdu. İDDEF bünyesinde kurulan stüdyo ve dünyanın dört bir yanında sahada yapılacak çekim ve yayınlarla çalışmalar anlatılacak. Birbirinden önemli yapım ve içeriklere ev sahipliği yapacak İDDEF TV'de Ümmetin Renkleri ve İnsana Değer gibi programlar yer alacak. İDDEF TV ayrıca birbirinden önemli konuları işleyip, kıymetli konukları ağırlayarak İDDEF'in dünyanın dört bir yanındaki çalışmalarını ve İslam coğrafyasındaki gelişmeleri değerlendirecek.

iddef-tv-yeni-yayin-hayati

İDDEF TV’nin ilk konuğu ise İDDEF İcra Kurulu Başkanı Mehmet Turan Hocaefendi oldu. Ümmetin Renkleri programına konuk olan ve İDDEF’in çalışmalarının temelinin yarım asra dayanan bir hizmet serüveninden geldiğini belirten Turan Hocafendi, kurumun yaptığı çalışmalarla neyi amaçladığını anlattı. Ümmet birliğinin sağlanması hususunda ümmete ilim, amel ve ihlas, tebliğ, tedris ve tassavvuf üçgeninde hizmet götürmenin önemine değinen Turan Hocafendi, eğitim çalışmalarıyla insani yardım çalışmalarının birleştiğini söyledi.

iddef-tv-yeni-yayin-hayati-2

İDDEF ve milyonlarca gönüllüsünün Ümmetin dertleriyle dertlenerek gönüllere dokunduğunu ifade eden Turan Hocaefendi, meselenin insan özünde olduğunu ve tüm çalışmalara o ülkelerdeki tüm insanları ortak ederek yol yüründüğünü söyledi. Turan Hocaefendi, “Mazlum ve mağdur coğrafyalardaki insanların durumuna göre hareket edilmeliyiz, şefkat ve merhametle yanaşmalıyız, kendimizi kardeşlerimizin yerine koymalıyız. Böyle olduğu takdirde ise biz sadece yardım eden durumunda olmayız, aynı zamanda beraber ve ortak olan pozisyonda oluruz” dedi.

İDDEF TV’yi YouTube, Facebook, Twitter ve Instagram gibi birçok sosyal medya mecrasında takip edebilirsiniz. YouTube kanalına abone olarak siz de yayınları takip edebilir, programların bildirimlerini alabilirsiniz.

Ümmetin Renkleri Programı 1. Bölüm

İnsana Değer Programı 1. Bölüm

İDDEF TV YouTube kanalına ulaşmak ve abone olmak için TIKLAYIN

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU