TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF, Türkiye'nin İlk İyilik Fuarı'na Katıldı

İDDEF, Türkiye'nin İlk İyilik Fuarı'na Katıldı
İDDEF, uluslararası alanda faaliyet gösteren yardım kuruluşlarının katılımıyla 15-24 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen İyilik Fuarı'nda yer aldı. Fuarın en dikkat çekeni ise İDDEF’in Gine’de hizmet veren Mahmud Ustaosmanoğlu Külliyesi’nin maketi oldu.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), İçişleri Bakanlığı himayelerinde Esenler Belediyesi tarafından Türkiye’de ilki gerçekleştirilen “İyilik Fuarı”nda stant açtı. İDDEF, 24 Nisan 2022 Pazar gününe kadar dünyanın dört bir yanında yaptığı eğitim ve insani yardım çalışmaları hakkında vatandaşlara bilgi verecek.

iddef-iyilik-fuari-istanbul (7)

Türkiye’de kurulan ve aralarında İDDEF’in de olduğu 14 yardım kuruluşunun katılımıyla düzenlenen “İyilik Fuarı”, Esenler Dörtyol Meydanı’nda kapılarını araladı. Açılışa, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, İDDEF İcra Kurulu Başkanı Mehmet Turan, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Açılışta konuşan ve “Biz komşusu açken tok yatanın eleştirildiği bir inancın çocuklarıyız” diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, fuara katılan yardım kuruluşlarının, vatandaşlarla ihtiyaç sahipleri arasında köprü görevi gördüğünü söyledi. Kuruluşların, hem kervan dizip hem de köprü olarak dünyanın birçok noktasına yardım ulaştırdıklarını kaydeden Soylu, Türkiye’de son iki yılda çok fazla afet yaşandığını, insanların birçok kaybı olduğunu ancak yardım kuruluşları ve devlet desteğiyle vatandaşların yaralarının sarıldığını ifade etti.

iddef-iyilik-fuari-istanbul (1)

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi dualar eşliğinde kesildi.

iddef-iyilik-fuari-istanbul (2)

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu ve beraberindekiler fuara katılan yardım kuruluşlarının stantlarını gezdi. İDDEF standını ziyaret eden Bakan Soylu, Vali Yerlikaya ve Başkan Göksu, Afrika’dan Asya’ya, Ortadoğu’dan Balkanlar’a kadar dünyanın 40 ülke 263 bölgesinde hizmet veren kurumun çalışmaları hakkında İDDEF İcra Kurulu Başkanı Mehmet Turan’dan bilgi aldı.

iddef-iyilik-fuari-istanbul (4)

Ayrıca İDDEF’in, İyilik Fuarı’ndaki standında yer alan Gine’deki Mahmud Ustaosmanoğlu Külliyesi’nin maketi ziyaretçilerin ilgisini çekerken, misafirlere faaliyetler ve projeler anlatılarak, kitapçık ve kumbara gibi hediyeler verildi.

iddef-iyilik-fuari-istanbul (8)

iddef-iyilik-fuari-istanbul (11)

iddef-iyilik-fuari-istanbul (9)

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU