TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF, Türkiye'de ve 33 Ülkede İyiliğe Dokunuyor

İDDEF, Türkiye'de ve 33 Ülkede İyiliğe Dokunuyor
İDDEF, Ramazan ayının yardımlaşma ve dayanışma ruhunu başta Türkiye’de olmak üzere İslam coğrafyasında yaşatıyor.

Ramazan çalışmalarını geriye alarak yoksul kimselerin kapılarını çalmaya başlayan İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), ramazan ayında hayırseverlerin bağışlarını Türkiye ile Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar'daki 33 ülke 106 bölgede ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

Kamerun Ramazan öncesi Kumanya Yardımı
Orta Afrika ülkesi Kamerun'da Ramazan öncesi hayırseverlerin desteğiyle hazırlanan kumanya yardımlarını teslim ettik.

2020 yılı ramazan kampanyasını "İyiliğe Dokun" sloganıyla gerçekleştiren İDDEF, ramazanda hayırseverlerin bağışladığı zekat, fitre, fidye ve yardımları, Koronavirüs (Kovid-19) salgınından ekonomik olarak etkilenen Türkiye’nin 81 ilindeki gerçek ihtiyaç sahipleri ile Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar'daki muhtaç kimseler ve medreselerde eğitim gören ilim talebelerinin evlerine teslim ediyor. İDDEF, Türkiye’deki ekipleri ve dünyanın dört bir yanındaki yerel görevlileri ile muhtaç kimseler için hazırlanan kumanyaları evlere ulaştıracak. 2020 yılı için fitre bedeli 27 lira olarak belirlenirken içerisinde temel ihtiyaç gıdalarının bulunduğu kumanya paketleri için yardımda bulunmak isteyenler 120 lira bağışta bulunabilecek.

İyiliğe Dokun

iddef-2020-ramazan-iyilige-dokun-afis

İDDEF’ten yapılan açıklamada, “Bu yılki ramazan çalışmalarımızı yurt içinde yoğunlaştırmak suretiyle Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar'daki 33 ülke 106 bölgede "İyiliğe Dokun" sloganıyla gerçekleştiriyoruz. Öne aldığımız, Ramazan'ın paylaşma ve dayanışma ruhunu yaşadığımız Ramazan 2020 çalışmaları çerçevesinde, hizmet verdiğimiz ülkelere Koronavirüs nedeniyle gidemesek de ‘Hiçbir virüs gönül coğrafyamızla olan bağımızdan güçlü değildir’ düsturuyla hareket ederek yılın tüm günleri sahada olan yerel görevlilerimizle hayırseverlerin zekat, fitre ve kumanya yardımlarını mazlum ve mağdur coğrafyalardaki kardeşlerimize ulaştırıyoruz. 

Ülkemizdeki ihtiyaç sahipleri için kumanya yardımı
Ülkemizdeki ihtiyaç sahipleri için hazırladığımız kumanya yardımlarını teslim ediyoruz.

Nihai amacımız İslami eğitim çalışmaları olmakla birlikte buna destek olarak Afrika’dan Asya’ya, Ortadoğu’dan Balkanlar’a kadar insani yardım çalışmalarına da ağırlık vererek bizleri bekleyen kardeşlerimizi sahadaki yerel ekiplerimizle yalnız bırakmıyoruz. Suriye, Yemen ve Gazze gibi acil yardım bölgelerine de ağırlık veriyoruz. Ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüs salgıyla mücadele kapsamında ise ramazan çalışmalarımızı yurtdışında olduğu gibi öne alarak hayırseverlerin yardımlarını ulaştırmaya başladığımız ihtiyaç sahibi ailelerimize gıda ve hijyen paketi ile birlikte ramazan ayı içerisinde de bağışları teslim etmeye devam ediyoruz. Ülkemizin ve dünyamızın içinde bulunduğu bu zor günleri iyilik kolaylaştıracak, iyilik refahlatacak. Zekat, fitre ve bağışlarınızla bu ramazan ve her zaman iyiliğinizle gönüllere dokunabilirsiniz” denildi.

Burkina Fasoda muhtaç ailelere kumanya yardımı
Burkina Faso - Nisan 2020

Bağışlar, buraya tıklayarak, ilgili hesap numaralarına "EFT/havale" yoluyla ya da 0212 621 00 65 numaralı telefondan detaylı bilgi alınarak yapılabiliyor.

filipinlerde Müslüman köylere kumanya yardımı
Asya ülkesi Filipinler'de yardımlar muhtaç kardeşlerimize ulaşıyor.

iddef-kumanya-ramazan-2020
Antalya, tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi ailelerimizin evlerini ziyaret ederek hazırladığımız gıda paketlerini teslim ettik.

Gürcistan korona nedeniyle Ramazan öncesi kumanya yardımı
Gürcistan'da koronavirüs nedeniyle Ramazan öncesi kumanya yardımlarını yapıyoruz.

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU