TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF, Tüm İmkanlarıyla Deprem Sahasında

İDDEF, Tüm İmkanlarıyla Deprem Sahasında
İDDEF, Kahramanmaraş merkezli 10 şehri etkileyen deprem felaketinin ilk gününden bu yana afetzede vatandaşların yanında olarak, yaraları sarmaya gayret ediyor.


İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve Hatay, Gaziantep, Kilis, Osmaniye, Malatya, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adana gibi illerde de yaşanan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından ilk olarak acil ihtiyaç kapsamında su, sıcak çorba, sıcak yemek, sıcak süt, battaniye ve meyve dağıtımını sürdürüyor.

iddef-deprem-bolgesi-calisma-2023 (3)

İDDEF deprem bölgelerinde acil ihtiyaç duyulan malzemelerden olan eldiven, mont, bot, bere, çocuk mont ve kışlık giysisi, tüplü katalitik soba, tüp, yatak, battaniye, powerbank, gıda kolisi (konserve), çocuk bezi, çocuk maması ve temizlik hijyen kitlerini yardım tırlarıyla bölgeye ulaştırarak AFAD ve bölgedeki ekiplerinin koordinesiyle dağıtımını gerçekleştiriyor.

iddef-deprem-bolgesi-calisma-2023 (7)

İDDEF ekipleri depremzedelerin barınma ihtiyaçlarının karşılanması için çadır kurulumlarını sağlıyor. AFAD ekiplerine yardım ederek, acıları hafifletmeye çalışıyor.

iddef-deprem-bolgesi-calisma-2023 (2)


Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU