TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF, Nijeryalı Miniklerin Heyecanına Ortak Oldu

İDDEF, Nijeryalı Miniklerin Heyecanına Ortak Oldu
İDDEF, ‘Nijerya Sünnet Projesi’ kapsamında yüzlerce Müslüman çocuk için hayırseverlerin desteğiyle sünnet merasimi düzenledi.

nijerya sünnet töreni- iddef (10)

Batı Afrika ülkesi Nijerya’da yıllardır ihtiyaç sahibi çocuklar için sünnet merasimi düzenleyen İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) bir sünnet programını daha başarıyla tamamlayarak yüzlerce çocuğu sünnet ettirdi. İslami eğitim ve insani yardım çalışmalarının yanı sıra bölgeden gelen ihtiyaç raporlarına göre projeler hazırlayan İDDEF, Nijerya’da adeta gelenek haline getirdiği sünnet töreniyle Nijeryalı Müslüman ailelerin mutluluğuna vesile oluyor.

nijerya sünnet töreni- iddef (12)

Nijerya’nın Kano bölgesinde düzenlenen 1. ve 2. etap sünnet organizasyonunda minik çocuklar erkekliğe ilk adımlarını attı. Ailelerin de katıldığı sünnet merasiminde çocuklara hediyeler verildi ve kurban eti ikram edildi.

nijerya sünnet töreni- iddef (2)

Kano’da düzenlenen sünnet merasimlerinin ikinci etabı da alınan sağlık önlemleri eşliğinde tamamlandı. Çocuklar ehil doktor ve sağlık mensupları tarafından steril ortam ve uygun şartlarda sünnet edildi.

nijerya sünnet töreni- iddef (1)

İDDEF, çocuklarını sünnet ettirmek isteyen ailelerin yanında olarak endişeyle bekleyen minik çocukların yüzlerinde tebessüm oldu.

nijerya sünnet töreni- iddef (7)

Kano’daki Müslümanların önemli ihtiyaçlarından biri olan sünnet törenleri hayırseverlerin desteğiyle periyodik olarak devam ediyor.

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU