TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF Medreselerinde Mevlid-i Şerif Gecesi

İDDEF Medreselerinde Mevlid-i Şerif Gecesi
İDDEF, Peygamber Efendimiz (S.A.V.)'in dünyaya teşrifleri münasebetiyle dünyanın dört bir yanında Mevlid-i Şerif programları düzenlendi.

Dünyanın tüm İslam beldelerini âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz’in dünyaya teşrifinin heyecanı sararken bu anlamlı gecede gönüller huzur buldu.

İDDEF Medreselerinde Mevlid-i Şerif Gecesi (5)

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) dünyaya teşrifleri münasebetiyle yurt dışındaki medreselerinde on binlerce talebeyi ve Müslüman halkı bir sofrada buluşarak Mevlid-i Şerif'i Kur'an-ı Kerim tilavetleri ve naatlarla idrak etti.

İDDEF Medreselerinde Mevlid-i Şerif Gecesi (3)

İDDEF medreseleri, Müslümanlar, hocalar ve talebelerin katılımıyla Mevlid-i Şerif’in bereketine ev sahipliği yaptı. Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularıyla idrak edilen gece, hayırseverlerin destekleriyle düzenlenen iftar yemeği ile başladı. Hayırseverlerin gönül misafiri olduğu sofralarda talebeler ve ihtiyaç sahipleri iftar yaptı. Dünyanın farklı coğrafyalarında düzenlenen programlarda Kur’an-ı Kerim tilavetleri ve naatlar okundu.

İDDEF Medreselerinde Mevlid-i Şerif Gecesi (2)

Burkina Faso (2)

İDDEF Medreselerinde Mevlid-i Şerif Gecesi (7)

Burkina Faso (2)

İDDEF Medreselerinde Mevlid-i Şerif Gecesi (1)mali-mevlid-i-serif-haftasi-iddef


Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU