TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF Malatya Temsilciliği Hizmet Vermeye Başladı

İDDEF Malatya Temsilciliği Hizmet Vermeye Başladı
İDDEF, Türkiye’nin dört bir yanında temsilcilik faaliyetlerini sürdürürken Malatya Temsilciliğinin de açılışını yaparak faaliyete aldı.

Afrika'dan Asya'ya, Ortadoğu'dan Balkanlar'a kadar dünyanın tüm köşelerine hayırseverlerin desteğiyle ulaşarak eğitim ve insani yardım çalışması yapan İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) Malatya’daki temsilciliğinin açılışını yaparak vatandaşların hizmetine sundu.

55c9cfae-7048-4331-b8ea-ed7e424362a6

Malatya’da hizmet vermeye başlayan temsilcilik için açılış merasimi düzenlendi. Programa, İsmailağa Camiasının önde gelen isimlerinden Ahmet Ustaosmanoğlu Hocaefendi, İsmailağa Camii Vakfı Başkanı Celal Erzincanlı Hocaefendi, Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu Hocaefendi, İsmailağa Malatya Vekili Musa Aktaş Hocaefendi, İsmailağa Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Seyfettin İnanç Hocaefendi, İDDEF İcra Kurulu Başkanı Mehmet Turan Hocaefendi, İDDEF İcra Kurulu Üyesi Muhammed Taşören Hocaefendi, kıymetli hocalar ve misafirler katıldı.


Açılış merasiminde konuşan İsmailağa Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Seyfettin İnanç Hocaefendi, “Rabbimden bu mekanın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu hizmetlerde emeği geçen tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun. Rabbim gayret ve kuvvetlerini artırarak çalışmalarını daim eylesin inşallah. Hizmet ve çalışmalarımızın Malatya’mız vesilesiyle dünyanın tüm ücra köşelerine yayılmasını niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

iddef-malatya-temsilciligi-acildi-3

Malatya denilince dünyanın bir başka köşesindeki Ümmet diyarının akıllara geleceğini söyleyen İDDEF İcra Kurulu Başkanı Mehmet Turan Hocaefendi, “Yaklaşık 20 metrekarelik bir alanda tabelasıyla kurulan Malatya temsilciliğimiz aynı zamanda hususiyetle ölçüsü ve tabelasından ziyade içinde taşımış olduğu o ruhun en büyük önem arz etmiş olduğu bir mekandır. Başta ülkemiz olmak üzere sevgili Üstadımız Mahmud Efendi Hazretleri (K.s)'nin ilmek ilmek işlediği, il il, ilçe ilçe, belde belde, köy köy ama aynı zamanda dünyanın en ücra köşelerine varana kadar dünyanın her mahallesinde bir erkek bir kız medresesi açın söz veriyorum dünya süt liman olacak kavli şerifi gereği doğrultusunda 4 kıtayı kapsayan 40 ülkede kök salmaya başladı. Bu salınan kökün asıl temelinde olan ilim, amel ve ihlas üçgeninde hizmetin doğuşuna vesile olan tebliğ, tedris ve tasavvuf üçgeninde asli amacımız olmuştur. Resmi olarak 2009’da kurulmuş olmakla birlikte Efendi Hazretlerimizin hizmet hayatıyla başlayan bir ruhun tezahürüdür. Bundan böyle Malatya denildiği zaman akla Gine gelecek, Mali gelecek, Senegal gelecek. Balkanlar, Ortadoğu ve Asya ülkeleri gelecek. Yani dünya tarlası üzerinde başta Müslümanlar’ın bulunmuş olduğu o ülkeler ile birlikte tüm insanlığa hizmet eden anlayışın hatırlanacağı bir mekan olacak. Açılışını yaptığımız temsilciliğimizi Rabbim mübarek eylesin” diye konuştu.

iddef-malatya-temsilciligi-acildi-2

Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu Hocaefendi ise, “Hayrın bir uzantısı daha Malatya’mızda yeşeriyor. Tohum ekilmiş oldu inşallah gövde haline gelecek. Rabbim hayırlara vesile kılsın. Bu hizmetlere öncülük eden büyüklerimizin emek ve gayretleriyle oluyor. Gönül isterdi ki sıhhatleri olsa da bu hizmetleri yerinde görseler. Ama sağlık ve sıhhat el vermediği için Efendi Hazretlerimizin adına gıyaben selam ve hürmetlerimizi iletmiş olayım. Cenab-i Hakk tüm kıymetli büyüklerimizin ve hocalarımızın afiyetlerini artırsın. Bu yola baş koyan, hizmet eden tüm kardeşlerimizin de alınlarını ak eylesin inşallah. Temsilciliğimiz hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

iddef-malatya-temsilciligi-acildi-5

İsmailağa Malatya Vekili Musa Aktaş Hocaefendi yaptığı konuşmada, “İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonumuz İsmailağa’mızın yurt dışı hizmet birimi olarak çalışmalar yapıyor. Afrika, Asya ve Balkanlar olmak üzere tüm coğrafyada başta medreseler olmak üzere İslami eğitim ve insani yardım çalışmaları yapıyor. İnşallah Malatya’mızda da açılan temsilciliğimize muvaffakiyetler diliyoruz. Allah’ımız birliğimizi ve dirliğimiz daim eylesin inşallah” dedi.

iddef-malatya-temsilciligi-acildi-4

İDDEF Malatya Temsilciliği konuşmaların ardından Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualarla hizmete açıldı. Temsilcilik, Saray Mahallesi Fuzuli Caddesi No:41 Battalgazi adresinde hizmet verirken, vatandaşlar hem temsilciliği ziyaret edebiliyor hem de www.iddef.org web sitesi ile 0212 621 00 65 numaralı telefondan bilgi alabiliyor.

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU