TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF, Koronavirüse Karşı İdlib’deki Mazlumları Unutmuyor

İDDEF, Koronavirüse Karşı İdlib’deki Mazlumları Unutmuyor
İDDEF, tüm dünyanın ve ülkemizin mücadele ettiği Koronavirüs’e karşı İdlib’deki savaş mağduru Suriyelileri yalnız bırakmayarak hijyen paketi ve gıda yardımı yapıyor.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında yaklaşık 2 milyon savaş mağdurunun bulunduğu İdlib’de çalışmalarını sürdürüyor. Koronavirüs salgınına karşı önlemler aldığımız bu günlerde İdlib’deki mazlumları unutmayan İDDEF, çadır kentlerde yaşayan 100 aileye sabun, çamaşır suyu ve içme suyu dağıtımı gerçekleştirdi. 

iddef-idlib-koronavirüs-yardim-mart-2020

İdlib ile kırsalında bulunan ve sivillerin toplu halde yaşadıkları çadır kentlerde insani yardım çalışmalarını düzenli olarak sürdüren İDDEF, Koranavirüs salgınına rağmen tedbiri elden bırakmadan mazlumların yanında yer alıyor. Bu kapsamda ise her gün dört bölgede 2.000 aileye ekmek dağıtıyor.

iddef-idlib-koronavirüs-yardim-2-mart-2020

İdlib’in şehir merkezi ve kırsal kesimlerindeki mülteci nüfusu rejim güçleri ve destekçilerinin saldırılarıyla yaşanan zorunlu göç sonucu 2 milyonu bulurken, Suriyeliler yokluk içinde yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor. İDDEF, iç savaş başladığından bu yana Suriyeli mazlum ve mağdurların yanında yer alarak, öncelikli ihtiyaçlarına göre barınma ve gıda yardımlarıyla yaraları sararak umut olmaya devam ediyor.

iddef-idlib-koronavirüs-yardim-3-mart-2020

Siz de İdlib’deki kardeşlerinize acil yardım sayfamız üzerinden veya 0212 621 00 65 numaralı çağrı merkezimizi arayarak destek olabilirsiniz.

iddef-idlib-koronavirüs-yardim-4-mart-2020

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU