TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF, Her Gün Depremzedelerin Yanında

İDDEF, Her Gün Depremzedelerin Yanında
İDDEF, asrın felaketini yaşayan ülkemizin deprem bölgesindeki şehirlerinde yardım seferberliğine tüm gücüyle devam ediyor. İDDEF, çadır kent ve konteyner evler ile birlikte ilçe, köy ve mezralara ulaşarak sıcak yemek, gıda ve temel ihtiyaç malzemelerini teslim ediyor.

iddef-deprem-bolgesi-yardim-calismalari (6)

Türkiye’yi sarsan Kahramanmaraş merkezli toplam 11 ilde yaşanan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından depremzedelere yönelik büyük destek sürüyor. Bu kapsamda 6 Şubat 2023 gününden bu yana tüm gücüyle her gün sahada olan İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), 200 yardım tırı, 5 lojistik merkezi ve 600 saha görevlisiyle yaraları sarmaya devam ediyor. AFAD koordinasyonuyla Kahramanmaraş başta olmak üzere Hatay, Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Osmaniye ve Adana illerinde çalışmalar yapan İDDEF, Genel Merkez Afet Masası, 30 şehirdeki temsilcilikleri ve kuruma bağlı dernekler ve gönüllüleriyle birlikte gece gündüz demeden her derde derman olmaya çalışıyor.
  

İDDEF Kazanları Afetzede İçin Kaynıyor

Sahadaki yardım çalışmalarını aksatmadan her gün sürdüren İDDEF, üç öğün çıkardığı 14 bin kişilik kahvaltı, ara öğün ve sıcak yemek başta olmak üzere gıda ve hijyen paketi, deprem acil yardım, zekat, fitre, kumanya yardımlarıyla birlikte afet çadırı ile konteyner mahalle kuruyor. 

iddef-sicak-yemek-deprem-bolgesi

Depremin ilk günü en yakın illerindeki temsilcilerinin deprem bölgesinde ulaştığı, ertesi gün İstanbul’dan ve diğer illerden yardım tırlarını hazırlayarak bölgeye yönlendiren İDDEF, yardımları aksatmadan devam ettiriyor. Farklı şehirlerde kurduğu aşevleri, butik çarşı ve lojistik merkezleriyle yaraları saran İDDEF, acil yardım araçlarıyla köy köy, mezra mezra afetzedelere ulaşarak ihtiyaca yönelik erzak kolisi, yakacak, ısıtıcı, battaniye ve kışlık kıyafet gibi malzemeleri teslim ediyor.
   

İDDEF Ekipleri Çocukları Sevindiriyor

Depremlerden en çok etkilenen çocukların hüzün ve korkuyu yenmeleri, bir an olsun olumsuz etkiden çıkması için de çalışma yapan İDDEF, çocuklar gülsün diye şehir merkezi başta olmak üzere köy köy gezip oyuncak hediyesinde bulunarak, yiyecek ve içecek ikram ediyor. İDDEF, aynı zamanda çocuklarla çeşitli etkinlikler düzenleyerek ekipleriyle birlikte oyunlar oynuyor ve çizgi film izliyor.

iddef-deprem-bolgesi-yardim-calismalari (1)

Butik Çarşı 7’den 77’ye Herkese Hizmet Veriyor

İDDEF, ayrıca temel ihtiyaç malzemelerinin başında bulunan kışlık kıyafet için Kahramanmaraş’ta Butik Çarşı açtı. Butik Çarşı her gün depremden etkilenen vatandaşlara hizmet verirken, depremzedeler kazak, mont, giysi ve ayakkabı gibi birçok giyim ürününü günün her saatinde mağazada alışveriş yapar gibi seçerek alabiliyor.


iddef-deprem-bolgesi-yardim-calismalari (3)
Deprem bölgesinde çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Kırsal bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya gayret ederken, minik yavrularımızı da ihmal etmiyoruz.


Deprem bölgesinde günlerdir süren zorlu şartlara minik yürekleriyle sabreden çocuklarımızla çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyoruz.

iddef-deprembolgesi-yemekdagitim
Sıcak yemek haricinde depremzede kardeşlerimize döner ayran ikramında bulunuyoruz. 


iddef-yardim-kolisi-deprem
Her gün on binlerce insanımıza köy köy gezerek ulaşıyor, depremin yaralarını her beraber sarıyoruz. 

iddef-deprem-bolgesi-yardim-calismalari (4)
Merkeze uzak kırsal bölgelerde dağıtımlarımıza devam ediyor, vatandaşlarımızın dertleri dinliyor, yaralarını hep birlikte sarıyoruz.

iddef-deprem-bolgesi-yardim-calismalari (2)


Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU