TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF, Gine-Bissau Cumhurbaşkanı Embalo'ya Çalışmalarını Anlattı

İDDEF, Gine-Bissau Cumhurbaşkanı Embalo'ya Çalışmalarını Anlattı
İDDEF, Gine Bissau Cumhurbaşkanı Umaro Sissoco Embalo ile bir araya gelerek ülkedeki çalışmaları hakkında bilgi verdi.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) Batı Afrika ülkesi Gine Bissau’da yaptığı ve yapacağı hizmetler için gittiği ülkede Gine Bissau Cumhurbaşkanı Umaro Sissoco Embalo tarafından kabul edildi. İDDEF İcra Kurulu Başkanı Mehmet Turan ve beraberindeki heyet ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Embalo, Gine-Bissau'da yapılacak projeleri ele aldı. İDDEF’in eğitim ve insani yardım çalışmalarını takdirle karşılayan ve başarılar dileyen Cumhurbaşkanı Embalo, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Türkiye'ye selamlarını iletti.

İDDEF, Gine-Bissau Cumhurbaşkanı Embalo'ya Çalışmalarını Anlattı (1)

Cumhurbaşkanı Embalo ayrıca, kardeş ülke olarak gördükleri Türkiye’nin Afrika’nın tüm ülkelerinde başlattığı ekonomik ve diplomatik atılımlarıyla beraber tüm kurum ve sivil toplum kuruluşlarıyla başarılı ve faydalı işler yaptığını vurguladı.

İDDEF, Gine-Bissau Cumhurbaşkanı Embalo'ya Çalışmalarını Anlattı (2)

İDDEF heyeti, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Başbakan Yardımcısı Savaris Sambo ile de bir araya gelerek çalışma ve projeler hakkında bilgilendirmede bulundu.


Öte yandan, eğitim ve insani yardım çalışmalarını ülkede kalıcı ve sürdürülebilir hale getirmeyi amaçlayan İDDEF Gine Bissau Ulusal Ofisinin açılış törenini gerçekleşti.

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU