TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF, Gazze İçin Seferber Oldu!

İDDEF, Gazze İçin Seferber Oldu!
İDDEF, 7 Ekim’de işgalci İsrail’in Gazze’ye yönelik başlattığı hava saldırılarının yaralarını sarmak için tüm gücüyle harekete geçerken, Mısır’daki deposunda da yardım konvoyu ile Gazze’ye ulaştırılacak malzemeleri hazırladı.


İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), 7 Ekim saldırılarından bu yana Gazze'deki kardeşlerinin yaralarını sarmaya devam ederken, Gazze'deki hastanelere ilaç ve tıbbi malzeme desteği ulaştıracak yardım konvoyu için Mısır'daki deposunda hayırseverlerin desteğiyle hazırlıklarını tamamladı.

İDDEF-Mısır-depo-gazze-tibbi-yardim (3)

İDDEF’ten yapılan açıklamada, “Gazze temsilciliğimizdeki ekiplerimiz ilk günden bu yana acil insani yardım çalışmalarını sürdürüyor. Her gün okullara ve hastanelere sığınan bebek, çocuk, kadın ve yaşlı olmak üzere tüm kardeşlerimize sıcak yemek ve 50 bin adet ekmek ikramımızla birlikte, ambulanslarımız hayat kurtarmaya gayret ediyor. İDDEF olarak bu zulme dur demek için faaliyetlerimiz aralıksız sürüyor. Gazze’deki iki tane su arıtma tesisimiz akif olarak en önemli hayati ihtiyacı sağlamaya devam ediyor. Gazze’deki mağdur ve mazlum kardeşlerimiz için ilaç ve tıbbi malzeme ile tekerlekli sandalye, sedye, serum alımı yaparak Mısır’daki depomuzda hazır hale getirdik. Kahire’deki Gazze insani yardım depomuzdan 5 saat uzaklıktaki Refah Sınır Kapısı’na oradan da Gazze içindeki hastanelere ulaştıracağız. Gazze halkının yanında olan hayırseverlerimize teşekkür ederiz” denildi.

İDDEF-Mısır-depo-gazze-tibbi-yardim

Hayırseverler, Gazze’deki mağdur ailelere "www.iddef.org" internet sitesi üzerinden, ilgili hesap numaralarına FAST/EFT/havale yoluyla, Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerindeki temsilcilikleri ziyaret ederek ya da 0212 6210065 numaralı çağrı merkezinden detaylı bilgi alarak destekte bulunabiliyor. Hayırseverler ayrıca GAZZE yazıp 7230'a SMS göndererek 20 TL bağış yapabiliyor.

İDDEF-Mısır-depo-gazze-tibbi-yardim (3)


Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU