TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF Erzurum Temsilciliği Açıldı

İDDEF Erzurum Temsilciliği Açıldı
Dünyanın dört bir tarafında eğitim ve insani yardım çalışmalarıyla gönül köprüleri kuran İDDEF’in Erzurum Temsilciliği hizmet vermeye başladı.

Afrika'dan Asya'ya, Ortadoğu'dan Balkanlar'a kadar 55 ülkede hizmet veren İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), İstanbul’daki genel merkeziyle birlikte Türkiye’de başlattığı temsilcilik çalışmaları kapsamında Trabzon’dan Antalya’ya, Balıkesir’den Muş’a kadar açtığı temsilciliklerine Erzurum’u da ekledi.

iddef-erzurum-temsilcilik-acildi (3)

Erzurum’da hizmet vermeye başlayan temsilcilik için açılış töreni düzenlendi. Programa, İsmailağa Camiasının önde gelen isimlerinden Mahmut Şevket Ustaosmanoğlu ve Nedim Payalan Hocaefendiler, İDDEF İcra Kurulu Başkanı Mehmet Turan Hocaefendi, İDDEF İcra Kurulu Üyesi Muhammed Taşören Hocaefendi, İsmailağa Erzurum Vekili Şevket Gökşan Hocaefendi, kıymetli hocalar ve misafirler katıldı.

iddef-erzurum-temsilcilik-acildi (6)

İDDEF İcra Kurulu Başkanı Mehmet Turan Hocaefendi, Cenab-ı Hakk’tan açılışın hayırlara vesile olmasını ve İDDEF’in çalışmalarını bir adım daha ileri taşımasını niyaz ettiklerini ifade etti.

iddef-erzurum-temsilcilik-acildi (4)

Mahmut Şevket Ustaosmanoğlu Hocaefendi yaptığı konuşmada, dünyanın her yerinde Türkiye’nin ve STK’ların önemli çalışmalar yaptığını belirterek, “İDDEF, yüzlerce hocası ve binlerce talebesiyle dünyanın her yerinde İslami eğitim çalışmaları icra ediyor. İnsani yardım faaliyetleriyle yoksula, mazluma el uzatıyor. Bizler bu çalışmalara sahip çıkacağız. Müslüman’ın Afrikalısı, Iraklısı, Suriyelisi yoktur. Müslüman Müslüman’dır. Ülkemize sığınan mağdur ve mazlumları da ensar muhacir anlayışıyla kucaklayacağız” dedi.


İsmailağa Erzurum Vekili Şevket Gökşan Hocaefendi ise, “İDDEF’imizin çok kısa bir zamanda medarı iftihar olduğumuz çok güzel işler yaptığını görüyoruz ve şahit oluyoruz. Efendi Hazretlerimizin Ümmetin ahiretini önceleyen yolunda cemaat ve camiamızın özellikle yurt dışını dahil çalışmalarında öncü kuvvet mahiyetinde olan İDDEF’imizi tebrik ediyoruz. Kıymetli hocalarımıza ve gönül veren herkese teşekkür ediyorum. Rabbim hizmetlerimizi daim eylesin. Bizim medeniyetimizin öne çıkan en önemli özelliği infaktır. Bizler infak medeniyetinin çocuklarıyız. Dolayısıyla topraktan kazandığımız imkanlarımızı paylaşmadıkça Allah’ın nurdan sofralarına konamayacağımızı da biliyoruz. Bu bilinçle biz de gücümüzün yettiğince bu çalışmalara sahip çıkacağız. Erzurum’dan mazlum coğrafyalara gönül köprüleri kuracağız” diye konuştu.


İDDEF Erzurum Temsilciliği konuşmaların ardından Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualarla hizmete açıldı. Temsilcilik, Lalapaşa Mah. Çaykara Cad. NO: 23 / 5 Yakutiye adresinde hizmet verirken, vatandaşlar hem temsilciliği ziyaret edebiliyor hem de www.iddef.org web sitesi ile 0212 621 00 65 numaralı telefondan bilgi alabiliyor.

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU