TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF Erzincan Temsilciliği Açıldı

İDDEF Erzincan Temsilciliği Açıldı
Afrika'dan Asya'ya, Ortadoğu'dan Balkanlar'a kadar 55 ülke 309 bölgede hayırseverlerin desteğiyle çalışmalar yapan İDDEF, Erzincan Temsilciliği’nin açılışını gerçekleştirdi.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) eğitim ve insani yardım çalışmaları kapsamında dünyanın dört bir yanında hizmetlerini sürdürürken, Türkiye’deki temsilcilik açılışlarının bir yenisini de Erzincan’da yaparak vatandaşların hizmetine sundu. Bugüne kadar 29 ilde 34 temsilcilik açarak mazlum ve mağdur diyarlarda yaptığı çalışmaları birebir olarak vatandaşlara anlatan İDDEF, hayırseverlerin temsilcilikleri ziyaret etmesiyle kurumu daha yakından tanıtarak bilgi veriyor.

İDDEF, Erzincan Temsilciliği Açıldı (1)

Erzincan’da hizmet vermeye başlayan temsilcilik için açılış töreni düzenlendi. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan açılış programına, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, İDDEF İcra Kurulu Başkanı Mehmet Turan Hocaefendi, İDDEF İcra Kurulu Üyesi Muhammed Taşören Hocaefendi, İsmailağa Erzincan Vekili Ahmet Bahadır Altınel Hocaefendi, İsmailağa Kayseri Vekili İsmail Kahraman Hocaefendi, İsmailağa Bucak Vekili Ali Güzel Hocaefendi, İsmailağa Bandırma Vekili Ahmet Furkan Kara Hocaefendi, İsmailağa Gümüşhane Vekili Naci Göktaş Hocaefendi, İsmailağa Bayburt Vekili Mehmet Anar Hocaefendi, yönetim, kıymetli hocalar ve misafirler katıldı.

İDDEF, Erzincan Temsilciliği Açıldı (2)

İDDEF İcra Kurulu Başkanı Mehmet Turan Hocaefendi yaptığı konuşmada, İDDEF’in ekipleri, gönüllü ordusu, hocaları, talebeleri ve temsilcilikleriyle tüm dünyada ve Türkiye’de hizmet ettiğini ifade etti. Türkiye’nin kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına her şehirde temsilcilik heyecanı yaşadıklarını dile getiren Turan Hocaefendi, Türkiye’den dünyanın dört bir yanına gönül köprüleri kurulduğunu, Erzincan temsilciliğinin de zincirin birer halkası olarak hizmete başladığını söyledi.

İDDEF, Erzincan Temsilciliği Açıldı (3)

İDDEF’ten yapılan açıklamada, “Muhabbetle İnsanlığa Hizmet sloganıyla çıktığımız bu kutlu yolda uluslararası Eğitim,Tebliğ ve İnsani Yardım Kuruluşu olarak, 55 ülke 309 bölgede çalışmalar yapıyoruz. Gönül coğrafyamıza köprü olarak faaliyet göstermeye başladığımız Erzincan temsilciliğimizin de açılış törenini değerli belediye başkanımız, kıymetli hocalarımız ve katılımcılarımızla yaptık. Temsilciliklerimizin hayırlara vesile olmasını dileyerek, birlik beraberlik ve kardeşliği pekiştireceğine inanıyoruz. Can Erzincan’dan da ülkemize ve dünyanın dört bir yanına hayır ve hizmet bağları kurulacak. Temsilciliklerimiz, Afrika, Asya, Balkanlar ve Ortadoğu ülkeleriyle kardeşliği yaşatacak, Müslümanların bulunduğu ülkelerde tüm insanlığa hizmet anlayışı tezahür edecek. Cenâb-ı Hakk'tan açılışın, hayırlara vesile olmasını ve çalışmalarımızı bir adım daha ileri taşımasını niyâz ediyoruz. Değerli Erzincanlı vatandaşlarımızı Kızılay Mahallesi 1023. sokak No:44 adresindeki temsilciliğimize bekliyoruz. Vatandaşlarımız, www.iddef.org web sitesinden ve 0212 621 00 65 numaralı telefondan da hem İDDEF’e hem de dahili 1024’ü tuşlayıp temsilciliğimize ulaşarak bilgi alabilir” denildi.

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU