TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF, Endonezya'daki Depremin Yaralarını Sarıyor

İDDEF, Endonezya'daki Depremin Yaralarını Sarıyor
İDDEF, Endonezya’da meydana gelen depremden etkilenen kimselere destek olmaya devam ediyor.

Güneydoğu Asya ülkesi Endonezya’nın Batı Java eyaletindeki Cianjur bölgesinde 21 Kasım 2022’de meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremde 321 kişi hayatını kaybederken 1000’i aşkın kişi ise yaralandı. Yıkıcı depremin ardından harekete geçen kurumlar içinde yer alan İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) yaraları sarmak, acıları dindirmek ve depremzedelerin acil ihtiyaçlarını gidermek için gıda, ilaç ve kumanya yardımlarını bölgeye ulaştırdı. 

iddef-endonezya-deprem-2022-yardim (4)

Sahadaki ekipleri aracılığıyla yardım malzemelerini dağıtan İDDEF, Endonezya’daki yetkililerle ziyaret ve çalışmalarını sürdürüyor. 9000 km uçuş mesafesi bulunan Türkiye ile Endonezya arasında kardeşlik bağlarını güçlendiren, zor zamanda Endonezya halkının yanında olan İDDEF, yıkılan evlerini onarmaya çalışan ve acil durum barınaklarında kalan kişilere de giyim ve battaniye gibi yardımları teslim ediyor. 

iddef-endonezya-deprem-2022-yardim (2)

İlk günden bu yana deprem bölgesinde olan İDDEF, sahadaki ekipleri aracılığıyla hem ihtiyaç tespitlerinde bulunuyor hem de Türkiye'deki kardeşlerinin yanında olduğu mesajını veriyor. 

iddef-endonezya-deprem-2022-yardim (3)

Hayırseverlerin bağışlarını Endonezya'daki deprem bölgesine ulaştıran İDDEF özellikle çocuk ve kadınların yaşadığı zorluğu bir nebze de hafifletmek için çalışmalar yapıyor. 

Bağış Yapmak İstiyorum

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU