TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF, Elazığ'daki Depremzedeleri Yalnız Bırakmadı

İDDEF, Elazığ'daki Depremzedeleri Yalnız Bırakmadı
İDDEF olarak, Elazığ’da meydana gelen depremden etkilenen mağdur vatandaşlarımızı yalnız bırakmayıp bir tır dolusu kumanya ve ihtiyaç malzemesini bölgeye ulaştırarak, dağıtımını gerçekleştirdik.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, Elazığ'ın Sivrice ilçesi merkezli 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından evleri yıkıldığı ve hasar gördüğü için çadır ve okullarda kalan 200 depremzede aileye hayırseverlerin desteğiyle yardımda bulunduk. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Kızılay’ın koordinasyonuyla deprem bölgesine ulaştırdığı ısıtıcı, sünger yatak, kumanya, battaniye, hijyen paketi ve kışlık kıyafet yardımlarını teslim ettik.

iddef-elazig-deprem-yardim

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin bilançosu hepimizi derinden üzdü. Depremde evleri yıkılan veya hasar gören kardeşlerimiz için AFAD ve Kızılay ile yaptığımız istişareler sonucunda ihtiyaçları önceden belirlenen Elazığ’daki depremzede kardeşlerimizin yaralarını sarmak için harekete geçtik. 

iddef-elazig-deprem-yardim-1

Hayırseverlerin bağışlarıyla kumanya paketi ve ihtiyaç malzemesinden oluşan yardım tırımızı gönderdik. Bölgeye giden İDDEF ekiplerimiz, depoya indirilen yardımları AFAD ve Kızılay’ın koordinesiyle depremzede kardeşlerimizin ihtiyaç listesine göre dağıtımını gerçekleştirdi. Evleri yıkılan ya da hasar gören, çadırlarda, spor salonlarında ve okullarda kalan depremzede 200 aileye ısıtıcı, sünger yatak, kumanya, battaniye, hijyen paketi ve kışlık kıyafet yardımlarını teslim etti.

iddef-elazig-deprem-yardim-2

Elazığ’a ulaştırdığımız yardımlar ile beraber bölgeye yönelik takibimiz, ilgili kurumlarla istişarelerimiz devam ediyor. Her zaman ümmet coğrafyasının ve milletinin yanında olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İhtiyaç halinde ise soğuk kış günlerini yaşayan Elazığ’ın yanında olmaya devam edeceğiz ve depremzede vatandaşlarımızı yalnız bırakmayacağız. 

iddef-elazig-deprem-yardim-3

Allah (C.C) enkaz altında kalarak vefat eden kardeşlerimize rahmet, yaralı kardeşlerimize de acil şifalar ikram ve ihsan eylesin. Rabbim bizlere böyle bir acıyı bir daha yaşatmasın. Deprem bölgesine yönelik gerçekleştirdiğimiz yardım çalışmamıza destek veren hayırsever bağışçılarımıza çok teşekkür ederiz. Nerede bir mazlum, mağdur ve muhtaç varsa şartlar ne olursa olsun yardıma koşan milletimizden Allah razı olsun.

iddef-elazig-deprem-yardim-4

iddef-elazig-deprem-yardim-5

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU