TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF Ekiplerinin Yurtdışı Kurban Bayramı Yolculuğu Başladı

İDDEF Ekiplerinin Yurtdışı Kurban Bayramı Yolculuğu Başladı
İDDEF, 2024 kurban organizasyonu kapsamında tüm hazırlıklarını tamamlayarak hayırseverlerin kurbanlıklarının kesim ve dağıtım işlemlerini gerçekleştirmek üzere ülkelere hareket etti.

Vekalet yoluyla yurtdışı vacip kurban organizasyonunu “Kardeşinle Kurbanını Paylaş” sloganıyla 47 ülke 309 bölgede gerçekleştirerek mazlum, mağdur ve gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşacak olan İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), kurbanlık fiyatlarını büyükbaş hisse 3000 lira, küçükbaş kurbanda ise 3500 lira olarak belirledi. Kurban alımlarını 3-4 ay önceden ülkelere giden ekipleri ve yerel görevlileriyle birlikte yapan İDDEF, alım, kesim ve dağıtım işlemlerini ilk elden sağlayarak organizasyonu görevlilerinin gözetimiyle yerine getiriyor.

 

Kurban bayramına sayılı günler kala organizasyon kapsamında kesim ve dağıtımların yapılacağı ülkelere hareket eden İDDEF ekipleri İstanbul Havalimanı’ndan uçuşlarını gerçekleştiriyor. Hayırseverlerin kurban emanetini yerine getirmek için uzun ve zorlu yolculuklara başlayan ekipler, Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar’daki 47 ülkede gerçekleştirilecek vekalet yoluyla kesimlerle kurbanların etlerini gerçek ihtiyaç sahibi kimselere ikram edecek.

iddef-kurban-2024-ekipler-yurtdışı

İDDEF’ten yapılan açıklamada, “Bu yılki vacip kurban organizasyonumuz kapsamında bağışçılarımızın emanetlerini 47 ülke 309 bölgede yoksul ailelere teslim edeceğiz. Ülkemizden ülkelere giden 100 ekibimiz, sahadaki yaklaşık 500 görevlimiz ve 3.000 kişilik öğrenci ve hoca gönüllüleriyle kurban organizasyonumuzu ilk elden gerçekleştireceğiz. Çalışmalar kapsamında ülkelerde görev alacak, hassasiyet içinde gözlem ve kontrolleri yerine getirip isimleri okuyarak vekaletleri verecek ekiplerimizi bayrama sayılı günler kala uğurladık. Bir kurban bayramıyla daha kurulan kardeşlik köprüsüyle paylaşma ve yakınlaşma duyguları pekişecek” denildi.

Kurban bağışları, bayramın 2. günü saat 18:00’e kadar “www.iddef.org” internet sitesi üzerinden, ilgili hesap numaralarına 7/24 FAST, EFT, Havale yoluyla şube merkezlerinden, temsilciliklerden ya da 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alınarak yapılabiliyor.

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU