TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF, Desteklerinizle Binlerce Depremzede Aileye Umut Oldu

İDDEF, Desteklerinizle Binlerce Depremzede Aileye Umut Oldu
İDDEF, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 şehri etkileyen depremde yaraların sarılması için ilk günden bu yana tüm gücüyle seferber olurken, 'Asrın Felaketi'nin 1. yıldönümünde depremzedeleri ziyaret ederek duygu ve umutları aktaran bir belgesel çalışması hazırladı.

Türkiye, 6 Şubat 2023 tarihinde büyük bir acı ve yıkım yaşadı. Sabaha karşı meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki deprem 11 şehri özellikle de Kahramanmaraş, Adıyaman ve Hatay’ı yerle bir etti. 9 saat sonra gerçekleşen 7,6 büyüklüğündeki ikinci deprem ise can ve mal kaybını artırdı. Asrın Felaketi olarak nitelenen depremlerde 53 binden fazla canımızı yitirirken, yüzbinlerce yaralımız oldu, evler yıkıldı. İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) deprem felaketinin ilk saatlerinde harekete geçip genel merkez ve bölgedeki temsilcilikleri vasıtasıyla seferberlik ilan ederek devlet-millet el ele insani yardım çalışmaları ve özellikle anlık olarak en çok ihtiyaç duyulan sıcak yemek ve kıyafet eşyalarıyla yaraları sardı.
   

Deprem felaketinin üzerinden 1 yıl geçerken, İDDEF ilk günden bu yana hayırseverlerin desteğiyle depremden etkilenen binlerce aileye umut oldu. Bu kapsamda depremzedelerin yaşadıkları evlere ve konteyner kentlere ziyaret gerçekleştiren İDDEF, Asrın Felaketi Deprem Özel belgeselini hazırladı. İDDEF TV’de yayınlanan Ümmetin Renkleri programının Deprem Özel bölümünde İDDEF ekipleri Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da afetzede aileler ile depremin anını, ilk günlerini ve geçen bir yılı konuştu. Depremzede aileler, zor günlerinde kendilerini yalnız bırakmadığı için İDDEF’e ve millete teşekkür ederken, depremin birlik ve beraberliğe vesile olduğunu, yaraların günden güne sarıldığını ve çıkarılacak ibretlik derslerin olduğunu anlattı.

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU