TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF Balıkesir Temsilciliği Açıldı

İDDEF Balıkesir Temsilciliği Açıldı
İnsana Değer diyerek Türkiye ve dünyanın farklı coğrafyalarında gönüllere dokunup eğitim ve insani yardım çalışmaları yapan İDDEF’in Balıkesir Temsilciliği hizmet vermeye başladı.

55 ülke309 bölgede onlarca medresesi, yüzlerce hocası ve binlerce talebesiyle eğitim çalışmalarına hummalı bir şekilde devam eden, bununla birlikte insani yardım faaliyetleriyle gerçek ihtiyaç sahibi insanların yanında olan İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), İstanbul’daki genel merkeziyle birlikte Türkiye’de başlattığı temsilcilik hareketi kapsamında Balıkesir Temsilciliğinin de açılışını gerçekleştirdi.


Balıkesir’de hizmet vermeye başlayan temsilcilik için açılış töreni düzenlendi. Programa, İDDEF İcra Kurulu Üyeleri ve İsmailağa Camiasının önde gelen isimlerinden Ahmet Ustaosmanoğlu Hocaefendi, Mahmut Şevket Ustaosmanoğlu ve Nedim Payalan Hocaefendiler, İsmailağa Balıkesir Vekili Abdülmetin Tokgöz Hocaefendi, İsmailağa Bandırma Vekili Ahmet Furkan Kara Hocaefendi, kıymetli hocalar ve misafirler katıldı.

İDDEF Balikesir Temsilciligi Açildi-4

İsmailağa Balıkesir Vekili Abdülmetin Tokgöz Hocaefendi açılışta yaptığı konuşmada, “Hepimizin istediği ve özlemini çektiği şey Allah’ın dini mübini İslam’ını sadece bulunduğumuz yere değil dünyanın dört bir yanına yaymak ve taşımaktır. Bu anlamda da misyonumuzu en çok istifadeye muvaffak olan İsmailağa’mızın yurtdışı temsilcisi İDDEF kuruluşumuzu Allah muzaffer eylesin, bizleri de yardımcı olmaya muvaffak eylesin. Daha nice köşelerde garip kalmış Peygamber Efendimizin Ümmetine sahip çıkmayı nasip etsin. Türkiye’nin birçok farklı yerinde olduğu gibi Balıkesir’de de açılan bu güzel temsilciliğin hayırlı olmasını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İDDEF Balikesir Temsilciligi Açildi-3

İsmailağa Bandırma Vekili Ahmet Furkan Kara Hocaefendi ise konuşmada, “Hocalarımız dünyadaki birçok ülkeyi kardeş eyliyor. Rabbim hepimize bu davayı şerefle gönülden üstlenmeyi ihsan eylesin. Allah’ımız iyilik ve takva üzerine yardımlaşın buyuruyor. Dünyanın her yerindeki kardeşlerimize ensar olmaya gayret edeceğiz. İDDEF’imizin Balıkesir temsilciliği hayırlı olsun” dedi.

İDDEF Balikesir Temsilciligi Açildi-2

İDDEF Balıkesir Temsilciliği konuşmaların ardından Kuran-ı Kerim tilaveti ve Nedim Payalan Hocaefendi’nin yaptırdığı dua ile hizmete açıldı. Temsilcilik, Karesi Mahallesi Kaya Sokak No:4/A adresinde hizmet verirken, vatandaşlar hem temsilciliği ziyaret edebiliyor hem de www.iddef.org web sitesi ile 0212 621 00 65 numaralı telefondan bilgi alabiliyor.

İDDEF Balikesir Temsilciligi Açildi-5

İDDEF Balikesir Temsilciligi Açildi-6

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU