TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Gine'de Ramazan'ın Bereket ve Heyecanı Yaşanıyor

Gine'de Ramazan'ın Bereket ve Heyecanı Yaşanıyor
İDDEF, Ramazan ayı vesilesiyle Gine’deki Mahmud Ustaosmanoğlu Külliyesi’nde, engelli kimselerin yaşadığı bölgede, hapishanedeki mahkumlara ve civardaki halka olmak üzere her gün 2500 kişilik iftar yemeği ikram ediyor.

Gine'de Ramazan'ın Bereket ve Heyecanı Yaşanıyor (2)

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), 2021 Ramazan ayı yardım çalışmalarını ‘İyilik Seninle’ sloganıyla dünyanın dört bir yanında gerçekleştirirken, Batı Afrika ülkesi Gine’de ise hayırseverlerin destekleriyle her gün 2500 kişilik iftar yemeği dağıtıyor. Gine’nin başkenti Konakri’deki Mahmud Ustaosmanoğlu Külliyesi çevresindeki ve Rotema Dispanser bölgesindeki engelli kimseler ile her gün farklı bir köye mobil iftar araçlarıyla sıcak yemek ulaştırılıyor.

Gine'de Ramazan'ın Bereket ve Heyecanı Yaşanıyor (1)

İDDEF’ten yapılan açıklamada Gine’deki Ramazan çalışmalarının her gün binlerce ihtiyaç sahibi kişiye ulaşarak sürdüğü ifade edildi. 

Gine'de Ramazan'ın Bereket ve Heyecanı Yaşanıyor (6)

Açıklamada, “Afrika’nın en yoksul ülkelerinden Gine’de her gün 2500 kişilik iftar yemeği hazırlıyoruz. Başkent Konakri’deki Mahmud Ustaosmanoğlu Külliyemizin bahçesinde hazırlanan yemekler ile II. Abdülhamid Han Camii’nin avlusunda misafirlerimizi ağırlıyoruz. Kurulan iftar sofralarında öğrencilerimiz ve çevredeki Müslüman kardeşlerimizle birlikte iftar yapıyoruz. Ayrıca İDDEF olarak hazırlanan yemekleri görevli kardeşlerimizle paketleyerek Gine’de uyguladığımız mobil iftar araç projemizle her gün Rotema Dispanser bölgesindeki engelli kimselere, hapishanedeki mahkumlara ve yolda kalanlara ulaştırıyoruz. Hayırseverlerimizin desteğiyle Gine’de her gün Ramazan bereketi ve heyecanı yaşanıyor. Her yıl geleneksel olarak Gine’de düzenlediğimiz iftar programlarını artırarak, daha çok ihtiyaç sahibi kardeşimizin kapısını çalarak devam ettiriyoruz. Öte yandan Ramazan’ın ve çalışmalarımızın bereketiyle II. Abdülhamid Han Camii’nde iki kardeşimiz Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu. Allah Ramazan vesilesiyle destek veren herkesten razı olsun” denildi.

Gine'de Ramazan'ın Bereket ve Heyecanı Yaşanıyor (4)

İDDEF, Gine’deki Ramazan çalışmalarıyla binlerce kişiye ulaşmayı hedeflerken hayırseverler, iftar, zekat, kumanya ve fitre bağışında bulunabiliyor.

BAĞIŞ YAP

Gine'de Ramazan'ın Bereket ve Heyecanı Yaşanıyor (5)

Gine'de Ramazan'ın Bereket ve Heyecanı Yaşanıyor (7)

Gine'de Ramazan'ın Bereket ve Heyecanı Yaşanıyor (8)

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU