TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Gine’de Mevlid Gecesi Coşkusu

Gine’de Mevlid Gecesi Coşkusu
Gine’de Mahmut Ustaosmanoğlu Külliyesi içerisinde inşa edilen II. Abdülhamid Han Camii’nde Mevlid Gecesi idrak edildi.

Batı Afrika ülkesi Gine’nin başkenti Konakri’de bağışçılarımızın desteğiyle inşa edilen Mahmut Ustaosmanoğlu Külliyesi’nde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in dünyaya geldiği gün olarak kutlanan “Mevlid” münasebetiyle program düzenlendi. 

iddef Gine’de Mevlid Gecesi Coşkusu

Talebeler Kur’an-ı Kerim Okudu

Külliye içerisindeki II. Abdülhamid Han Camii’nde yapılan programda Mevlid Gecesi Kur’an-ı Kerim kıraatları, salât-ü selamlar, nâtlar ve dualarla ihyâ edildi.

iddef Gine’de Mevlid Gecesi Coşkusu

Talebeler İlim Tahsil Ediyor

Külliye içindeki İslami İlimler İhtisas Merkezi’nde tüm yıl boyunca talebeler ilim tahsil ederken, II. Abdülhamid Han Camii'nde ise öğrenciler Kur’an-ı Kerim okumayı öğreniyor.
   

2. Etap Çalışmaları Sürüyor

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) tarafından inşa edilen Mahmut Ustaosmanoğlu Külliyesi, ülkedeki en büyük İslami kompleks olması ile ayrı bir önem taşıyor. Yapımı devam eden külliye içerisinde kız ve erkek medresesi, 500 öğrenci kapasiteli İslami İlimler İhtisas Merkezi (Kültür Merkezi), günde 100 kişi kapasiteli sağlık ocağı ve ve misafirhane de bulunuyor. 2. Etap kısmındaki bu projelerin tamamlanması için kararlı ve hummalı çalışmalar sürüyor. 2. Etap çalışmalarına siz de katkı verebilirsiniz.Gine 2.Etap İçin Bağış yap

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU