TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Gine-Bissau Osmanlı Külliyesi 1.Etap

Gine-Bissau Osmanlı Külliyesi 1.Etap

Gine-Bissau Osmanlı Külliyesi 1.Etap

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) Batı Afrika ülkesi Gine Bissau’da eğitim, ibadet ve sağlık hizmetleriyle beraber ekonomik yaşamın olacağı külliye inşa ediyor. Her, Gine Bissau insanının kalbine dokunacak ve ülkeye her anlamda değer katacak olan projenin temeli atılırken, siz de eğitim, ibadet ve sağlık imkanının en güzel şekilde hayat bulacağı külliye içerisindeki kalıcı eserlere destek verebilirsiniz. Yapacağınız en küçük bir bağış dahi eserin yükselmesinde önemli bir paya sahip olabileceği gibi, sadaka-i cariye hükmündeki kalıcı eserin hizmetindeki sevaba ortak olabilirsiniz.
   

Külliye, Ülkenin Yaşam Merkezi Olacak

Başkent Bissau’da 25 dönüm arazi üzerine inşa edilecek ve içerisinde cami, medrese, hastane ve 24 adet dükkandan oluşacak çarşının yer alacağı Osmanlı Külliyesi ülkede önemli bir eksikliği tamamlayacak. Külliye içerisinde inşa edilecek doğumhane ve çocuk kliniği ile beraber halkın rahat ibadet etme imkanı bulacağı cami ve çarşı projesiyle adeta yaşam merkezi olacak. Talebeler ilim tahsil ederken, Müslümanlar rahat ve temiz bir ortamda ibadetlerini yerine getirecek.

Temeli Atıldı, Desteklerinizle Hızla Yükselecek

5000 kişilik cami, 80 kişi kapasiteli yatılı ihtisas medresesi, kadın doğum, doğumhane ve çocuk kliniği ünitelerinin yer aldığı hastane ve 24 adet dükkandan oluşan kapalı çarşının olduğu külliyenin temeli atılırken, kalıcı eserler desteklerinizle yükselecek. İDDEF, ‘Geleceğe Eser Bırak’ sloganıyla eğitim, ibadet ve sağlık hizmetlerini insanlığa sunarken, özellikle anne-çocuk ölüm oranının Afrika’daki en yüksek ülkelerinden biri olan Gine Bissau’da inşa edilecek sağlık tesisi ülke için büyük önem taşıyor.


Gine Bissau Halkı Yapılacak Cami İçin Çok Mutlu

Dünyanın en fakir 14. ülkesi olan Gine Bissau'da eğitim ve insani yardım çalışmaları çerçevesinde bir dizi temas ve incelemelerde bulunan İDDEF, ülkedeki ihtiyaca yönelik bu önemli projeyi başlattı. Ülkenin ilk Müslüman Cumhurbaşkanı olan Gine Bissau Cumhurbaşkanı Umaro Sissoco Embalo, ülkesinde yapılacak eğitim, ibadet ve sağlık külliyesinin memnuniyetini paylaşırken halk ise İDDEF’ten aynı İstanbul'daki gibi, Osmanlı'nın yapmış olduğu minvalde ülkelerinde de İslâm'ın alameti olacak bir cami istedi. Bu kapsamda külliye içerisinde inşa edilecek olan cami nüfusun yaklaşık yüzde 35’lik kısmını oluşturan Müslümanları çok mutlu etti.


Siz de Destek Olun Eğitim ve Sağlıkla Ülke Hayat Bulsun

Siz de bu projeye destek vererek, Gine Bissau’da inşa edilecek ve içerisinde önemli eserlerin yer alacağı İDDEF Külliyesinde ücretsiz ve kaliteli hizmet alınmasını sağlayabilirsiniz. İlgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla ya da şube merkezlerimiz ile temsilciliklerimize gelerek bağış yapabilirsiniz. Ayrıca 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezimizi arayıp detaylı bilgi alarak da yardımda bulunabilirsiniz.İDDEF, Gine Bissau Cumhurbaşkanı Umaro Sissoco Embalo ile bir araya gelerek ülkedeki çalışmaları hakkında bilgi vermişti.