TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Gazze’de ilk tebessüm

Gazze’de ilk tebessüm
İDDEF olarak Ramazan 2018 çalışmaları kapsamında Gazze’de ilk etapta 300 aileye iftar yemeği ulaştırdık. Ailelere kumanya dağıtımı gerçekleştirdik.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) mübarek Ramazan ayında hayırsever bağışçılarının desteğiyle Afrika, Asya ve Balkanlar’daki ihtiyaç sahibi Müslümanlara gıda yardımı ulaştırıyor. Bu kapsamda iftar yemeği ve kumanya dağıtımının hedeflendiği bir diğer nokta ise Gazze oluyor.


Kapılar tek tek çalındı


Gazze’de "Bu sofrada senin de tuzun olsun" sloganıyla yola düşen İDDEF ekibi, ihtiyaç sahibi Filistinli kardeşlerimizin kapılarını tek tek çaldı ve iftarlık yemek ikramlarını teslim etti. İlk etapta 300 aileye ulaşıldı.


Gazze’de ilk tebessüm


Yüzlerdeki ilk tebessüm


İsrail tarafından kara, deniz ve havadan kuşatma altında bulunan Gazze'deki Filistinli kardeşlerimize desteklerinizle ulaştırılan sıcak yemek hepimizin içini ısıtırken, çocukların yüzünde tebessüm oldu. Aileler Türkiye'den gelen yardımlarla iftarlarını açmanın mutluluğunu yaşadı.


Gazze’de ilk tebessüm


Kumanya paketleri dağıtıldı


Öte yandan Ramazan çalışmaları kapsamında Gazze'de bir ailenin bir aylık ihtiyacını karşılayacak şekilde hazırlanan kumanya paketleri kapı kapı dolaşılarak ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

 
Ailelerin yarısı güvenli gıdaya ulaşamıyor


Abluka altına aldığı Gazze Şeridi'nde kardeşlerimiz yoksulluk içinde yaşıyor. Gazze’deki 2 milyona yakın kişiden, 1,3 milyonu yardıma muhtaç. Ailelerin yüzde 47’si ise güvenli ve sağlıklı gıdaya ulaşmakta zorlanıyor. Başta sağlık olmak üzere su, gıda, yoksulluk ve işsizlik krizi gün geçtikte büyüyor.


Gazze’de ilk tebessüm


‘Bu sofrada senin de tuzun olsun’


Yardımlaşmanın ve dayanışmanın zirveye ulaştığı ve kardeşlik bilincinin pekiştiği Ramazan’da sen de bir Filistinli kardeşini sevindirebilirsin. Bir sofra bedeli 50 TL. 


Gazze’de ilk tebessüm


Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU